Přiznání daně z příjmu - odměna členů výborů v obecních zastupitelstvech.

Může někdo poradit, zda musím v přiznání Daně z příjmů FO ze závislé činnosti a z funkčních požitků také uvádět příjem, který dostávám za výkon funkce v komisi obecního zastupitelstva. Tento příjem vyplácí Obecní úřad a je už zdaněn. Pokud mám povinost tento příjem v daňovém přiznání uvádět, musí mi také Obecní úřad dát potvrzení o příjmech jako u každého jiného zaměstnavatele? Děkuji předem za jasné odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Jestli Vám byla srážena daň srážková , což předpokládám, ta je již konečná a proto si nevyžadujete u obecního úřadu potvrzení a tento příjem již nikde neuvádíte. Srážková daň se sráží v případě, že je příjem měsíčně do 5 tis. Kč a nepodepsal jste PROHLÁŠENÍ k dani ze závislé činnosti. Pracuji jako mzdová účetní na obecním úřadě. Mohla by být i varianta taková, že Váš příjem je nad 5 tis měsíčně, opět jste pro obec nepodepsal prohlášení, pak vám tato mzda byla zdaňována tzv. zálohovou daní 2O % a v tomto případě obec vystaví potvrzení, které si přiložíte k daňovému přiznání. To musíte podat, protože se podává v případě, jestli jste měl v průběhu roku příjem od dvou zaměstnavatelů současně. Jsem mzdovka na obecním úřadě, takže se můžete spolehnout.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.