Honzíreček

jak funguje stabilizace videa?

Ahoj, chci se zeptat, můžete mi někdo pls vysvětlit, jak funguje stabilizace videa?? Koupil jsem si kameru laamax x10, která má stabilizaci videa, ale pořád nemůžu pochopit, jak se ten obraz „stabilizuje“­. Díkes

Nejlepší odpověď
mosoj

V základu jsou dva druhy stabilizace. Optická a elektronická. na vysvětlování zde není prostor a tak tady :

http://www.di­gitalnikamery­.com/news/elek­tronicka-vs-opticka-stabilizace-gyroskop-vs-eis/

Další odpovědi
Emefej

Obvykle to funguje tak, že v objektivu jsou pohybová čidla která řídí motorky, ty pohybují vnitřními členy objektivu tak, aby to eliminovalo chvění rukou. Jsou i systémy, kde je podobně stabilizován snímací čip.

To co jsem popsal, je optická stabilizace. U levných kamer převažuje elektronická, viz mosoj.

Klaproth

Opticky vrtěním čipem nebo čočkami. Elektronicky přepočítáním a následným přeskládáním obrazu.

Honzíreček

Jj díky moc za vysvětlení :) kouknu na to a prostuduju to :).