Pokročilý

Jak dlouho jsou v rejstříku trestu záznamy ???

Jde o to že když mi ještě nebylo ani 15 Let byl jsem svědkem loupežného přepadení "el Passo" ( spolužák okradl spolužáka ) a jelikož jsem to nenahlásil a řekl okradenému ať to raději neřeší z důvodu že to byl grázl ten co ho okradl tak jsem byl soudem uznaný za nepřímého pachatele , a pak ještě jsem asi v 10 letech načmáral na barák nějákou ptákovinu a chytla mě u toho policie , něják bych to neřešil byly to klukoviny ale podle všeho se to mělo v 18 ( nebo po deseti letech ) smazat ale když mě chytli policisti za volantem a před přítelkyní mě nazvali zločincem a dokonce přesně řekli o co se stalo ale to že jsem byl dost mladý a ostatní okolnosti nevěděl jen tam prý někde vidí že jsem někoho okradl se zbraní v ruce a za sprejování , no je toto možné po X Letech když mě chytnou a ještě před cizíma lidmi toto tvrdí a to se mi stalo už celkem často krát a pěkně mě to štve hlavně když mě nazvou Lupičem , jde například obnovit ten soudní proces a očistit si jméno , a jak to že se ty záznamy nesmazali ???

PS : Když sem si do práce nechal vyjet rejstřík trestu tak to bylo prázdné ...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Více najdete v příloze. Jde v podstatě o to, že lehčí tresty udělené třeba v souvislosti s řízením motorového vozidla podléhají automatickému výmazu. Tvrdší postih hodnocený různou délkou trvání trestní sazby vyžaduje přezkoumání situace obžalovaného soudem a posouzením jeho způsobu života po odpykání trestu.

Výmaz rejstříku trestů » Výmaz rejstříku (zahlazení)

… práce standardním požadavkem na žadatele o přijetí do zaměstnání. A pokud je ve výpise uvedeno, že dotyčný byl v minulosti odsouzen, může to být problém. Zákon proto umožňuje výmaz rejstříku trestů, tedy tzv. zahlazení odsouzení.

rejstriktrestu. mikrostranky. com/zahlazeni

Další odpovědi:

Bronzový

Uvedené tresty jsou zahlazené, a neobjeví se ve výpisu z trestního rejstříku. Zůstávají však dále zapsány v rejstříku, ale hledí se na člověka jako bez trestů. Tyto tresty vidí justice - soudce a při lustrování i orgány činné v trestním řízení - policie. Nikdo z uvedených však před veřejností se o nich nesmí zmiňovat. Porušili zákon.,

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.