výpis z rejstříku trestů

Mám dotaz, dnes jsem si zažádal o výpis z RT a mám tam napsanou podmínku za par. 247/řízení pod vlivem....../, která byla amnestována a dále taky zákaz řízení který stále platí.
Zákaz řízení mi tam nevadí, ale kvůli práci mi tam vadí napsaná ta podmínka, ve které už vlastně nejsem.
Dá se někde požádat o výmaz, ať se mi podmínka ve výpisu neobjevuje, ten zákaz řízení/činnosti/, mi nevadí, ten tam zůstat musí, to je jasný, jde mi o tu podmínku.

Děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud je trest podmíněně odložen, tak se po osvědčení, to je neporušení podmínky, z rejstříku trestu maže. Pokud tam je podmínka i po skončení, tak je tam omylem. Dole na výpise je tel. číslo, na něj zavolej, oni chybu opraví, a pošlou ti zdarma nový výpis.
pokud by si tam měl trest nepodmíněný, tek ten lze žádat o výmaz po 5 letech.

Osobně si myslím, že je nesmysl dávat za řízení pod vlivem podmíněný trest :-((( Přeber si to jak chceš.
Doplňuji:
Ještě doplním, pokud bylo něco amnestováno, tak se na to pohlíží, jako by to nikdy nebylo. V opise to ale vždy zůstane. Ve výpisu se to nemá objevovat vůbec.

Další odpovědi:

O výmaz požádej soud, písemně (automaticky se maže ´někdy´ do roka po ukončení zkušební doby).

Pokročilý

U podmíněného trestu odnětí svobody ani u trestu zákazu činnosti nemusí odsouzený žádat o zahlazení a jako na neodsouzeného se na něho hledí již po vykonání trestu.

JENŽE

Bylo-li odsouzenému uloženo jedním rozsudkem více trestů, počítá se lhůta pro zahlazení až od vykonání posledního z těchto trestů.

Diskuze k otázce

Zlatý

zzzzz

Pokračuj v diskuzi ne interní poštou.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.