kolousek

Kolikrát může zaměstnavatel požadovat výpis z rejstříku trestů??jen při nástupu??Je vlastně platný jen 3 měsíce.

Je vlastně platný jen 3 měsíce.
Doplňuji:
ještě je výpis stále čistý dokud to nenabyde právní moci.

Odpovědi
arygnoc

pokiaľ vykonávate prácu, kde je potrebná trestná bezúhonnosť, tak hoci aj každé tri mesiace.
Ak takú prácu vykonávate, je pravdepodobné, že máte v pracovnej zmluve podchytenú povinnosť prípadne zmeny v trestnej bezúhonnosti zamestnávateľovi oznamovať.

Robert_PM

Tak k blábolu pana Kolesy: Samozřejmě, že se zaměstnavatel nemusí dovědět o tom, že jste byl odsouzen (typicky ve zkráceném řízení, kde se nikdo na nic neptá: Vy se přiznáte a nafasujete). Zaměstnavatel – fyzická či právnická osoba (podnikatel) nemá žádné právo na vás výpis z RT požadovat, ale sháníte-li práci, tak ho přinesete (vyjma pracovních poměrů, kde je čistý výpis/opis z RT zákonnou podmínkou). Platnost výpisu z RT je samozřejmě neomezená, jak „čerstvý“ musí být, je jen na dohodě zaměstnance a zaměstnavatele… A poprosil bych pana Kolesu, aby se vyjadřoval k věcem, kterým rozumí, tedy naprosto k ničemu. Díky.

Michal Kole

Když budete trestně stíhaný tak se to stejně zaměstnavatel dozví, protože se stejně policie nebo soud zaměstnavatele zeptá na Váš „osobnostní profil“.

tom004

Tady si můžeš prostudovat jaké jsou varianty.

http://www.fi­nancninoviny.cz/ka­riera/index_vi­ew.php?id=2545­16