Enrager

Byl jsem okraden

Dobrý den, objednal jsem si z jednoho internetového bazaru od jednoho pána dva mobily v celkové hodnotě 9200 kč. Jakmile jsem ale rozbalil balík, tak tam byla jenom mouka. Pán mi samozřejmě na emaily neodpovídá. Tak jsem se chtěl zeptat,co mám dělat? Je nějaká šance, že peníze dostanu nazpátek? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Já jsem byla podvedena na Aukru. Peníze jsem dostala zpět. Pdovod jsem nahlásila Aukru, dále na na Policii ČR, vyplnila formulář žádosti a předložila doklad o úhradě.
Pokud jde o jiný bazar, postup bude zřejmě podobný.

Doplňuji:
Oprava – podvod, na Policii ČR.

Další odpovědi
SinceX

Promiňte za tohle vyjádření, tohle je svi*árna. Co nejdřív jděte na policii. Ukažte, nějaký doklad o zaplacení, tu mouku. A e-mail Vašeho prodávajícího. Oni ho najdou, dříve nebo později. Číslo na viníka asi nemáte, ne? Nebo adresu?

Radovan M

Můj bratr si asi před půl rokem koupil iPhone, ale pán ho jaksi neposlal (že prý ho už prodal někomu jinému, ale peníze zpět taky neposlal. Byli jsme s tim na policii, tam řekli že si za to můžeme sami, a vykašlali se na nás. Tak brácha na Email pánovi napsal že jestli peníze nepošle, tak že ho dá k soudu. Pán najednou ochotně peníze poslal zpět.

mojitek

Bohuzel smejdu je dost a na netu se to jimi jen hemzi.. V tomhle pripade bude zrejme trosku potiz dokazat,ze po rozbaleni tam bylo neco jineho nez zminovane telefony.Svedek by nebyl k zahozeni..

anonym

Teoreticky pokud by ČP měla zájem vysledovat pachatele, šla by přes providera jeho emailového účtu odkud byl vytvořen, odkud se přihlašoval. Poté poskytovatel připojení by musel sdělit adresu pachatele. Důkaz je elektronická komunikace. Z mouky nic nezjistí.
Doplňuji:
Přidejte svůj případ k vyšetřování mladíka ze Zlína. Viz http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/197620-policie-podezriva-mladika-ze-zlinska-z-podvodnych-obchodu-na-internetu.html
jsem přesvědčen že to spáchal mladý člověk a ve zprávách o tom píšou.
Mladíkovi hrozí až osm let vězení. Ukázalo se, že k podvodům používal 36 smyšlených mužských i ženských jmen a 50 e-mailových adres. Zboží nabízel na asi deseti internetových stránkách. S klienty komunikoval pouze elektronickou poštou.

Muž byl nezaměstnaný. Podvody si podle Pechláta vydělával na živobytí. Když se s ním před časem partnerka rozešla, peníze začal propíjet. Policie mu při zatýkání zabavila 100 000 korun, auto a elektroniku. Podvedení tedy mají šanci na vrácení peněz.

Nejvíce podvedených je z Prahy a Ostravska. Podle policie udělali chybu v tom, že si nenechali poslat zboží na dobírku.

„Pokud příjemce otevře balík na poště před svědky, je v něm jiné zboží, než měl slíbeno, může kontaktovat policii s tím, aby jím zaplacené peníze byly blokovány,“ uvedl kriminalista. V těchto případech je větší šance na dopadení pachatele.

V tomto případě nejprve policisté dostali několik trestních oznámení. Při vyšetřování jim počítačoví experti podle záznamů z internetu potvrdili, že pachatel zadává své inzeráty na server z oblasti Veselí nad Moravou na Hodonínsku. Právě tam mladý muž bydlel u přítelkyně. Nyní je stíhán za podvod.

vecernice

To jsou přesně ti tzv.obchodníci,kte­ří kazí pohodlné obchodování normálních lidí a za to bych jim snad sekala ruky.Omlouvám se že to zní tak tvrdě ale rozčiluje mě to.Mám hrozně málo času a jsem ráda,že si můžu něco koupit touto cestou,ale člověk aby se bál.

annas

Včera jsem dost spěchala, tak jsem napsala to základní. Protože jsem zaplatila (asi poloviční částku než Vy), ale zboží nedostala, vím, jak se cítíte bezmocný, když jste byl podveden. Také mně dotyčný neodpovídal na maily, nebral telefony. Postupovala jsem podle pokynů Aukra a po uplynutí jednoho měsíce jsem od nich peníze obdržela. Nedejte se odradit, řiďte se návodem, jsem přesvědčena, že peníze (jde o vysokou částku) opravdu dostanete. Rozum zůstává stát nad lidskou podlostí.