pizlicka

Co delat, když partner blokuje, aby kamarádka nedostala příspěvky na bydlení?

Ma kamradka ma tri deti, 12, 8 a 1 rok. Bydli v dome pritele, s kterym ty deti ma. On od nich odešel, prestal ji davat penize a platit inkaso. Dum ma on na hypoteku. Jenze tam ma stale trvaly pobyt, ktery si nechce zrusit, i když vi, ze diky tomu kamarádce nedaji prispěvky na bydleni. Do práce jit ona nemuze, protoze ma teprve rocni ditě. Nevite prosim, co delat??

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud tam kamarádka trvalý pobyt má, tak nechť požaduje na sociálce tzv. vyloučení osoby ze společné domácnosti. Většinou vyhoví a pak se na bývalého přítele, přestože tam má trv. pobyt přihlížet nebude.

Další odpovědi
Kepler

Pokud ta kamarádka nemá v přítelově domě trvalý pobyt, příspěvky nedostane. Nezbývá než si najít trvalé bydliště jinde, nebo jít do azylového domu pro matky s dětmi.
Příště si prosím po sobě přečti text, měl jsem problémy jej pochopit.

Drap

Pokud dům neni její a je jejího přítele a nemá tam pronajaté samostatné prostory, tak dost dobře nepůjde příteli zrušit trvalý pobyt., pokud nebude sám chtít.