Obvinění mladistvého-záznam v trestním rejstříku už nyní?

Pokud jsem z něčeho obviněn jako mladistvý a nyní je mi 18 let a šel bych na poštu nechat si vytisknout záznam z trestního rejstříku bude čistý,nebo tam budu mít napsáno že jsem obviněný ?Je to problém pokud uvažuji o práci finančního poradce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Obvinění se do RT nepíše nikdy, ani u dospělých. Píše se tam pouze soudem uložený pravomocný trest. Pokud je trest uložen před 18rokem, je po plnoletosti záznam smazán.

Existují 2 verze: výpis z RT a opis RT, ve výpise se maže v opise ne.

Další odpovědi:

Pokročilý

obvineni neni trest, tudiz dokud jsi nebyl trestan tak se to tam neobjevi..
Doplňuji:
... nezadej o takovou praci dokud si nebudes jisty, ze jsi zprosten viny, problem to byt muze a nemusi. Je na tvem svedomi, zda tuto skutecnost zamestnavateli sdelis ci ne, nasledky poneses zase jen ty..

Stříbrný

Jistěže záznam v rejstříku trestů nemůže být zanesen, dokud není pravomocně uložen trest. Je to trestní rejstřík, nikoli rejstřík obviněných.
Jak dlouho záznam ve výpise bude, to nelze odhadnout, poněvadž nevíme o tvém případu zhola nic. Většinou bývá odsouzení mladistvého zahlazeno vykonáním trestu. Takže je jakoby "čistý", hned, jak to má všecko za sebou.

Ke způsobu trestání mladistvých viz zákon č. 218/2003 Sb., o soudnictví ve věcech mládeže.

Diskuze k otázce

Bronzový

Pepa25

Sice ses na to nepsal, ale zvaž tu práci finančního poradce, nebo se aspoň vyvaruj MLM společností.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.