ladah79

Výmaz z rejstříku trestů

Dobrý den, byla jsem odsouzena k 6,5 letům za paragraf 220, po polovině trestu jsem byla propuštěna s podmínkou 5,5 roku. Ta vyprší asi za půl roku. Mezitím žiji řádný život, narodilo se mi dítěa po jeho nástupu do mateřské školy se mi velmi těžko shání zaměstnání. Vím, že o výmaz z rejstříku mohu požádat deset let po propuštění, ale chci se zeptat, zda to v některých případech nejde dříve. Osobní a pracovní důvody? Děkuji

Nejlepší odpověď
arygnoc

podľa výšky trestu usudzujem na 3 odstavec.

nedá sa.
je to ochrana prípadných ďalších obetí, najmä u majetkových trestných činov.

osobný názor: nepovolil by som výmaz trestu praktikovať vôbec. Najmä u úmyselných činov.

Další odpovědi
anonym

Jsi-li v podmínce, měla bys mít svého kurátora a kromě toho je na orgánech státní samosprávy odd. pro postpenitenciární péči.
Tam ti zopdpoví veškerou problematiku i s ohledem na tvůj osobní případ, navíc jsou specializovaní a kvalifikovaní na znovuzačlenění do společnosti i pracovního procesu.
Že budeš mít určitá omezení, na tos měla myslet než jsi spáchala trestný čin.

Vseznalek88

Nejsem si 100% jistý, ale myslím že provést výmaz dříve nelze