makis

Dovolená na státní svátek?

Může mi šéf nařídit dovolenou na den ,kdy je státní svátek?Jedná se o štědrý den.Dík za odpověď.

Nejlepší odpověď
ivzez

Nemůže.

Ale může Vám pracovní směny rozvrhnout tak,
že Štědrý den připadne na den Vašeho volna
a pracovní směna na jiný den.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… na svátek (státem uznaný) se dovolená nedává ani v nepřetžitým provozu >>> ještě jsem se s tim nesetkal … buď jseš v práci, nebo ti platěj svátek …

Drap

Záleží zřejmě na tom v jakém provozu pracuješ. Pokud je to běžné zaměstnání s běžným režimem a pracovní dobou, tak je to nesmysl.

led

Mc Merkurion správnejšie (podľa mňa) by to malo byť:
buď jseš v práci s placeným příplatkem za státní svátek, nebo máš volno a započítavají se ti hodiny do pracovního fondu bez příplatku (ti platěj svátek), platí to ale jenom u plného úvazku.

Mc Merkurion

… já to píšu po selsku, vím, že podle paragrafů to vysvětluje ivzez, tak jí do toho moc nefušuju … ale letos vychází štedrej den na neděli a to (nejsem si teda jistej) se mi zdá, že se svátek neplatí …