Renca69

Poradíte, jak vyřešit popsaný problém?

Dobry Den nepodepsal jsem vypoved

Nepodepsal jsem to z duvodu byla mi dana 52 pismeno e ja jim rikal ze jim to nepodepisu ze tam chci mit ve vypovedi 52 pismeno d jelikoz v praci jsme pretezovani a kupi se tam problemi jak zdravotni tak je na nas tlaceno takze i kdyz jsem ji nepodepsal tak tam mam tri podpisy ve vypovedi co dal a jak postupovat vypovet je platna?

Nejlepší odpověď
ivzez

Dobrý den, Renčo,

výpověď nepodepisuje příjemce, ale ten, kdo ji dává, v tomto
případě zaměstnavatel. Příjemce pouze potvrzuje převzetí.

I o důvodu výpovědi rozhoduje ten, kdo výpověď dává,
nikoliv její příjemce. (Zaměstnavatel Váš podpis nepotřebuje.)

Obsahuje-li výpověď potřebné náležitosti, je platná
od okamžiku, kdy Vám ji zaměstnavatel doručil.
(Ty tři podpisy odhaduji na podpisy svědků, před nimiž
Vám zaměstnavatel výpověď doručil.)

Výpověď podle § 52 písm e) se týká obecných nemocí,
§ 52 písm d) nemocí z podovlání a následků pracovních úrazů.

Jestli jste neutrpěla pracovní úraz,
nebo jestli Vám nebyla přiznána nemoc z povolání,
nemůže zaměstnavatel použít § 52 písm. d).