MartikKubik

Jak správně na zrušení výpovědi ve zkušební době?

dobrý den jsem zaměstnanec a budu dávat výpovět jsem ve 3 měsíční zkušební době která mi končí 21.10.2014 za jak dlouho se musím jít hlásit na ÚP aby jsem si nemusela sama platit sociální a zdravotní pojištění a taky se chci optat jestli výpověd mohu poslat písemně a doporučeně a který den nabývá platnosti aby mi nechyběl žádný den.Děkuji Martina
Doplňuji:
dobrý den jsem zaměstnanec a budu dávat zrušení pracovního poměru ve zkušební době která mi končí 21.10.2014 za jak dlouho se musím jít hlásit na ÚP aby jsem si nemusela sama platit sociální a zdravotní pojištění a taky se chci optat jestli výpověd mohu poslat písemně a doporučeně a který den nabývá platnosti aby mi nechyběl žádný den.Chci výpověd podat poštou jelikož se už s tím člověkem nechci nikdy setkat.

Nejlepší odpověď
ivzez

Ve zkušební době nejde o výpověď, ale o
„zrušení pracovního poměru ve zkušební době“.

Zrušení musí být písemné a musí být doručeno druhé straně.
Můžete je předat osobně proti potvrzení převzetí na kopii
nebo zaslat doporučeným dopisem s dodejkou.

Neuvedete-li v písemném zrušení jiné datum,
skončí pracovní poměr okamžikem doručení.

Zašlete-li zrušení poštou, nebudete vědět, kdy bylo
doručeno (pošta dodejku vrátí třeba až po 14 dnech).
Proto bych dala přednost osobnímu předání v den,
kdy bych chtěla skončit.

Proč se bojíte, že by Vám chyběl nějaký den? Jde-li Vám o platbu zdravotního pojištění, stačí Vám se na ÚP zaregistrovat do konce měsíce následujícího po zrušení pracovního poměru. Skončí-li zaměstnání v průběhu října, stačí se zaregistrovat poslední pracovní den v listopadu.

  • ––––

Pozor na formulaci: Výpověď je něco jiného než
zrušení pracovního poměru ve zkušební době.
(Text musí být jednoznačný, musí z něj být zřejmé,
co přesně míníte.)
Doplňuji:

  • ––––––––

Zapomněla jsem na sociální pojištění:

To není povinné a nikdo si je ani nemůže hradit sám.
Sociální pojištění za Vás nebude nikdo hradit ani
v době evidence na ÚP (stát za uchazeče hradí jen
zdravotní pojištění).