petricakova

Jak dát výpověď dohodou když jsem na neschopence?

Dobrý den! Podávm žádost o ukončení pracovního poměru dohodou k 1.9.- s tím souhlasí vedouc. Jsem ale na neschopence. Jak mám napsat žádost a nějak tam přisat, že se mi doba výpovědi nebude prodlužovat? Děkuji za pomoc

Odpovědi
Dochy

Už to tu bylo několikrát. Výpověď dohodou se nepodává. Rozvázání prac. poměru dohodou je oboustraný právní akt zaměstnance a zaměstnavatele. Lejstro by mohla připravit personalistka firmy.
Doplňuji:
Jo a pokud jde o prodloužení výpovědní lhůty kvůli neschopence, tak předpokládám, že žádné nemá smysl. Prodloužení je u klasické výpovědi a i vtom případě může zaměstnanec zaměstnavateli sdělit, že na prosloužení netrvá a prac. poměr pak končí v původně předpokládané době.
Pak předpokládám, že u ukončení dohodou už vůbec nějaké prodlužování nemá smysl. Jediná smysluplná věc je aby se vyřídilo papírování a zaměstnanec vrátil případné nástroje a předal své pracoviště. V případě dohody předpokládám že se bez problémů dohodnete i na pozdějším předání.

ivzez

„Výpověď dohodou“ neexistuje.
Je to oblíbený obrat filmových tvůrců
a autorů TV seriálů, ale je to nesmysl.

Buď můžete dát výpověď s dvouměsíční výpovědní dobou,
která se neprodlouží (prodloužení by přicházelo v úvahu
pouze v případě výpovědi ze strany zaměstnavatele.)

nebo zaměstnavatele písemně požádáte
o rozvázání pracovního poměru dohodou.
Dohodu lze uzavřít pouze v případě,
že s ní souhlasí obě strany.

Bude-li zaměstnavatel souhlasit,
skončí zaměstnání dnem
uvedeným v písemné dohodě.

Ne pište „ke dni“ (není jednoznačné),
jako den skončení uveďte radši 31. srpen
(zaměstnání je podle mne lepší ukončit
posledním dne měsíce).

Dohoda na sebe na rozdíl od výpovědi
neváže žádnou výpovědní dobu,
takže nic připisovat nemusíte.

Zaměstnanec může dát výpověď (nebo rozvázat pracovní poměr dohodou)
z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu.
Pro případ, že byste se musela zaregistrovat na úřadu práce
doporučuji do písemné žádosti uvést jeden z vážných důvodů
podle zákona o zaměstnanosti (§ 5 písm.c), aby se Vám ev.
nekrátila podpora.

Viz zákon o zaměstnanosti (§5 písm.c):
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-435#p5-1-c

Kankys

tak výpověď napište z dobou ukončení (a nechte potvrdit vámi i zaměstnavatelem) ukončení aby se vám neprodlužovala­.Poslední den se uschopněte a je konec.