Dža-Dža

Co dělám špatně když cvičím, jim zdravě, ale nehubnu?

Ahoj, potřebovala bych poradit, protože už si fakt nevím rady..
Asi před třemi měsíci jsem se rozhodla, že trochu doladím postavu do plavek. Nejsem žádná kulička, měřím 166 cm a vážím 53 kilo. Vím, že se do mě teď spousta lidí pustí, ale váha není úplně to nejdůležitější. Každý má jinak těžké kosti. Myslím, že hlavní je to, jak člověk vypadá. Začala jsem cvičit, chodit běhat a jíst zdravě. Tím myslím, že jím pravidelně co 2,5 až 3 hodiny, menší porce. Například na snídani si dám ovesné vločky s nízkotučným bílým jogurtem a do toho nakrájím banán, k tomu si udělám bio zelený čaj. Na svačinu sním např. graham se šunkou..
Jím tmavé pečivo, hodně zeleniny na večeři, ovoce na odpolední svačinu, nepiju sladké pití. Piju neslazený čaj, nebo vodu. A sladkostí už se ani nedotknu..
I přesto jsem 3 kila přibrala a ne a ne to jít dolů. Celkem mě zaráží, že ještě před tím, než jsem začala s hubnutím, tak jsem snědla všechno, na co jsem přišla, ale i přesto jsem nikdy nepřibrala. Ba naopak. O Vánocích jsem se cpala cukrovím a vším možným, pak jsem se postavila na váhu a měla jsem o 2 kila méně.
Vážně už nevím.. Co dělám špatně ?

Nejlepší odpověď
ReHu

Nevíme věk, nevíme co a jak děláš během dne, …
Měříš se nebo jen vážíš? Jak přesně cvičíš? Aerobně nebo silově?

Další odpovědi
Emefej

Zopakuj vánoční postup. Nacpi se cukrovím a zhubneš.

Luxx

1) BÍLKOVINY: Skvělým zdrojem bílkovin je maso (kuřecí, krůtí, libové vepřové a hovězí) a také ryby (kapr, pstruh, losos, aljašská treska, tuňák). Naopak se vyhýbejte různým salámům a šunkám – ty bývají vyrobeny z nekvalitního masa, bývá v nich spousta chemie, soli a a podobně. Dále konzumujte kvalitní mléčné produkty (řecký jogurt, cottage), vajíčka, v omezeném množství výrobky ze sóji, můžete zkusit třeba Šmakouna a tak dále
Emotikona smile

  1. SACHARIDY: Ve stravě byste měli mít opravdu minimum cukrů. Vyřaďte sladkosti, slazené nápoje, méně slaďte kávu a čaj apod. Skvělými zdroji komplexních sacharidů jsou brambory, batáty, rýže, ovesné vločky, quinoa, žitné pečivo… Doporučujeme vyřadit klasické pečivo a celkově pšenici – mnoho lidí má právě z pšenice neustále nafouknuté břicho a někdy i různé zažívací potíže. Intolerace na lepek je čím dál tím víc rozšířená.
  2. TUKY: Jsou nedílnou součástí zdravého jídelníčku. Část denního příjmu tuků samozřejmě obsahují třeba zdroje bílkovin (hovězí maso, ryby, vajíčka, mléčné výrobky). Skvělými tuky jsou zejména ty v rybě – omega 3 mastné kyseliny. Dále můžete konzumovat různé ořechy (kešu, mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy), oleje (olivový, kokosový, řepkový) a tak dále

Emotikona smile
Super jsou třeba taky chia semínka.

  1. VLÁKNINA: Rovněž velice důležitá součást zdravého jídelníčku. Díky vláknině budete mít delší dobu pocit sytosti, navíc je důležitá pro zdraví zažívacího traktu – nedostatek vlákniny ve stravě může vést až k rakovině různých částí trávícího traktu! Vláknina se nalézá v zelenině, ovoci, oříšcích, bramborách atd. Popřípadě se dá i koupit v obchodě samostatně

Emotikona smile

  1. PITNÝ REŽIM: I pouhá 2% dehydratace má hodně negativní vliv na lidské tělo. Proto je důležité, abyste pili nejen tehdy, když máte žízeň! Dbejte na to, abyste denně vypili 2,5–3,5 litru tekutin (voda – klidně třeba s citrónem, neslazené čaje apod.) Nekonzumujte slazené nápoje.

Zdroj: stránka Cvičení a hubnutí CZ/SK na Facebooku