Avatar uživatele
lapis0362

Proč nehubnu když cvičím, posiluji a běhám?

Týden A mám rozvržený následovně: Pondělí, středa a pátek hodinové běhání; Úterý, čtvrtek a neděle HIIT cvičení (20 min; + tyto dny ještě chodím na hodinovou procházku) a v sobotu mám volno (+ dvě procházky – 30 a 60 min). Týden B mám rozvržený opačně – volná sobota zůstává. Při cvičících dnech ještě dělám menší cvičení na břicho, které trvá pět minut (střídá se v něm pět cviků). Občas místo HIIT cvičení, cvičím Jillian Michaels – 30 days shred. Nejím hodně, ale jím to ve dvou třech porcích, víckrát jíst nemohu.
Jsem malého vzrůstu – 151 cm a vážím 51 kg. Před začátkem cvičení a běhání jsem vážila 50 kg.

  1. Takže jsem kilo přibrala. Centimetry neměřím, ale podle zrcadla a oblečení mohu na 99,9% říct, že jsem nezhubla.
  2. A nevím co s tím, že po vyspání mám břicho skoro ploché a po najedení se „nafoukne“, ale to „nafouknutí“ netrvá dvě tři hodinky, nýbrž přetrvává do dalšího rána.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3261 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Nepíšeš kolik je Ti let, ale Tvá váha je v pořádku. Jíš ale špatně. 2–3× je málo, lépe jíst vícekrát denně po malých porcích, jinak si tělo dělá zásoby. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jednoduše řečeno děláš akorát caviky. Bohatě postačí pár pravidel: Jíst 5 jídel – více menších porcí tak, aby to krásně vyplnilo celý den. Hlídat složení (u masných výrobků obsah masa, u čokolády % kakaa atp.) a glykemický index. (Průměr všech složek jednoho jídla musí být pod 45.) Alespoň každý druhý den odpočívat – tedy necvičit, neběhat – leda relaxačně. A především vše dělat pravidelně – včetně močení, pití, vylučování exkrementů, … Hubnutí musí být zábava – tělo musí opustit stres atp. Pročež nepomůže bojový výcvik – spíše pohodlné sportování.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

1. Měření je důležité, protože svalovina j e těžší než tuk.
2.někdo hubne po běhání a cvičení v aerobnim režimu, jiný po silovém cvičení v posilovně.
Doplňuji:
Nenapsala jsi, co jíš.
Důležité jsou proteiny. Kvalitní.

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Malineli

Všichni mluvíte o jídle a cvičení… Jenže nějak zapomínáte na regeneraci.

Jídlo – každé 3 h, snížit poměr sacharidů a zvýšit příjem dobrý tuků (oříšky, sýr) a bílkovin + zelenina.

Cvičit – kombinace silového a aerobního tréninku hned po silovém tréninku.
Běhat nalačno + BCAA popř. karnitit (ale není nutný)

Spát… Arnoldovi stačilo 6 :D a hlavně… zase to nepřepálit aby nedošlo spíš k vylekání těla.
Doplňuji:
A navíc… břicho se dělá v kuchyni, cvičením akorát zvýšíš objem a popř. dotáhneš nějaké viditelnější rysy břicha. Ale břicho je hlavně otázka jídla (správná dieta)

největší hloupost je to, že si lidi myslí že když cvičí břicho tak 100% zhubnou ten špek.

Upravil/a: Malineli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Proč bys měla hubnout? Našla jsi zdraví na hnoji? Máš BMI 22,4 a to je v pořádku. Nejzdravější jsou lidé s BMI kolem 26. Snaha o méně už je přežitek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanak884

Tak pokud stále nevíte jakou výbavu si domů pořídit, tak se mrkněte na www.fitham.cz tam najdete spoustu vychytávek a strojů a věciček na cvičení a vše co s tím souvisí, klidně poradím dál :))

před 1456 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

Ono se taky musí cvičit správně aby to mělo nějaké dobré a kvalitní výsledky, takže to chce možná i nějakou odbornost ;) u strojích je to jasné, tam ten stroj nabízí…

před 1465 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

A používáte nějaké speciální cvičící přístroje nebo si cvičíte jak se vám za chce?

před 1480 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanak884

Já jo, my máme toho doma docela dost, takže klidně poradím, jen teda musíš říct na co se zaměřit, kolik chceš investovat a tak :)

před 1470 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanak884

hlavní je cvičit správně a mít aspoň nějakou výbavu (teda pokud chcete cvičit opravdu dobře). cvičit jsem začal před rokem a nemůžu si pomoci, musím teď každý den nějaké cvičení praktikovat :D

před 1482 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

asi záleží, mně se třeba daří hubnout, jen teda asi by to chtělo už konečně pořídit i nějakou výbavu ať to jde líp :))

před 1485 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ahold

Pro Matesax: Průměr všech složek jednoho jídla musí být pod 45.
Tomuhle nějak nerozumím. Můžeš uvést příklad? Díky

před 3261 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek