Zlatý

Co se dělá, když umře domácí mazlíček ať je to křeček, myš, pes, kočka, nebo prase, kráva, kůň?

Jak se nakládá s ostatky zvířete? U člověka se zavolá praktická lékařka nebo záchranka a pohřební služba.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud je to domácí mazlíček, tak se truchlí. Malá zvířata jako křečky , morčata, andulky, kočky a psi si většina majitelů zakope doma na zahrádce. U větších zvířat, jako je kůň kráva, prase, a podobně se musí zavolat kafilérka, která zvíře odveze a zpracuje.
Každé zvíře se po smrti stává nebezpečným, biologickým odpadem a podle toho by se s ním mělo zacházet.

Další odpovědi:

Doplňuji odkaz od Sůwy-dle pokynů OVZ se pohřbívání psů řídí hmotností uhynulého psa.Já chovám pejsky velikosti poníka ale do kafilerky bych je nikdy neposlala.Ptala jsem se proto na "úřadě" a byla mi sdělena max.váha do které je možno psa pohřbít .Zároveň mi bylo ale sděleno: "Ale kdo by to kontroloval a dodatečně vážil,že?"A tak se podle toho řídím....:D
Doplňuji:
Pokud vlastníte koně,může být pohřben na vašem pozemku,za dodržení určitých podmínek,které sdělí OVZ. Zde několik odpovídajících uvedlo nesprávné informace.

Zlatý

Pohřbení zvířete a to i na vlastním pozemku je upraveno zákonem, aby byly dodrženy hygienické předpisy:
http://www.agroweb.cz/…
Bohužel jsem tuto smutnou povinnost měla vloni na chalupě a vykopat v suché jílovité půdě hrobeček do 80 cm bylo značně namáhavé i když jinak velký nebyl ;-(.

Zlatý

kocourka s kočičkou mám pohřbeného na zahrádce, křečka taky..
a to video od bolaka byl názorný příklad, proč nekupuju hamburgery bléé !!

Zlatý

Tak jak říká Drap, malý kusy jdou pod zem, tam není potřeba nikoho obtěžovat. Ty větší halt jdou zase ke zpracování > http://www.liveleak.com/…

Koloběh života.
Doplňuji:
Reuef: genální kočkolet, kde se to dá koupit? :)

* (kam se na tohle hrabe nějakej plyšák z heureky ;)

Zlatý

U malých zvířat zůstává rozhodnutí na majiteli. Vlastní či zprostředkovaný pohřeb, likvidace péčí veterináře (jeho kontaktů) ap.
U hospodářskýc (velkých) zvířat je ze zákona nutné nechat to příslušné organizaci. Rovněž záleží v těchto případech na tom, proč a jak zvířata uhynula, neboť se dají zpracovat i jiným, užitečnějším způsobem.
Praxe

Když zemře drobné zvířectvo (obzvlášť domácí mazlíček), tak se najde plácek, kde to nikomu nebude vadit, a tam se mrtvolka pochová. Optimální je, když to může být na vlastním pozemku.
U hospodářských zvířat se to takto řešit nesmí. Měl by se zavolat veterinář, který určí příčinu smrti zvířete (vyloučit infekci apod.), a mrtvola zvířete se zlikviduje v kafilerii.

Stříbrný

také mám zkušenost se zakopávání kočiček v humně :)

Kamarádce nedávno umřel kůň, dali jej na kremaci, poté si můžou zakopat popel :)

Diskuze k otázce

jahodovka

Asi vím co máš na mysli a oni pro něj přijeli? Nebo jste ho museli odvést? To nevím jestli bych zvládla.

janulee

My ho máme doma, takže takový problém to není. Horší to je, když zůstane tělo a kremace se neudělá. To se potom řeší pro mě nepřijatelným způsobem.

jahodovka

To je pro majitele těžké, když se nemůže pořádně rozloučit a nebo uložit tělo (popel) kam chce.

janulee

My máme také po kremaci kočky. Máme urnu a já jsem ráda, že vím, kde tělo skončilo. Nechtěla bych zažít, že nevím kde je.

titanic154

sežereme ho?

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.