stear

Co pomáhá na suchou kůži?

Zdravím,
Mohu se nějak zbavit suché kůže – loupání se? Existují i nějaké jiné metody než mastičky či mořská sůl? Co je nejúčinější, případně lze se toho úplně zbavit?

Nejlepší odpověď
briketka10

Kokosový olej ten je na vše :
http://www.uspesna-lecba.cz/co-se-vas-tyka/a12-zpusobu-vyuziti-kokosoveho-oleje/
Doplňuji:
http://www.in­vogue.cz/beau­ty/beauty-vychytavky/jak-spravne-pouzivat-kokosovy-olej
koupila jsem si ten vlevo v drogerii Rossman
používám ho na vlasy, jako zábal a masku 😁

Další odpovědi
marci1

Lidem se suchou pletí se nedoporučuje používat přípravky ve formě gelu ani klasická mýdla. Tyto produkty totiž pokožku ještě více vysušují. Ačkoli to zní paradoxně, i voda samotná vysušuje, na obličej ji proto využívejte minimálně a místo koupelí vsaďte na kratší sprchu. Pozor si dejte také na příliš horkou vodu. Když už se chcete naložit do lázně, přidejte koupelové olejíčky, které zbytečnému přesušení zabrání.
Někdy může být vysušená a loupající se kůže způsobena i nemocemi. např diabetem nebo problémy se štítnou žlázou.

Damiana

Myslím, že základem by měla bylo správná hydratace. Používat kvalitní hydratační přípravky, které se dobře vstřebávají a umí udržet v kůži vlhkost dlouhou dobu, následně pravidelně použít i přípravky na promazání pokožky (ten kokosový olej, co ti radí Briketka je fakt bezva); dodržovat pitný režim, celkově se stravovat zdravě – kouření, káva a alkohol pokožku velmi vysušují, takže jenom super krém nestačí.

deranged

Není to o hydrataci, ale o „neodmaštění“ kůže, resp. o promaštění. Měl jsem podobný problém. A proto jak píše „marci1“, žádné mýdlo, žádný gel.
Po peripetiích s různými dermatology jsem přešel na mytí pomocí tzv. emolientních přípravků. Dnes se dají běžně koupit.
Namísto mýdla používám Oilatum Emollient přísadu do koupele – a to i ve sprše (dal jsem to do malého rozprašovače – nasprejuju na kůži a opláchnu. Funguje to výborně.)
No a na promaštění doporučuju Excipial U Lipolotio.
Mně to hodně pomohlo,

http://www.doc­simon.cz/zbozi/o­ilatum-emollient-roztok-500ml
http://www.doc­simon.cz/zbozi/ex­cipial-u-lipolotio-mleko-200ml

bolak

zkus excipial – http://detska-kosmetika.heu­reka.cz/excipi­al-u-lipolotio-200-ml/recenze/#section je to profesionální produkt kterej doporučujou i neurologové při neuropatiích

Aknalb1

Mám stejný problém, komplikovaný tím, že nesnáším mastné ruce. Na noc rukavice namazané, může být i obyčejné sádlo škvařené, ne však solené. Kosmetická vazelína. Věci s glycerinem jsou na rukách příjemnějsí, rychle zasychají, ale při prvním mytí je smyji. Krémy z lékárny na lipobázi. Ale musí se mazat každý den.

lota

Já doporučuji karité, je to to nejmastnější a nejjemnější co znám.

da ny

Ještě doplňuj nějaký čas vit. B3 (nikotinamid, niacin) 1 tbl/denně, zvláště pokud piješ denně čaj a kávu. Nestačí pouze B-komplex (ten můžeš přidat).

horke-kakao

krém na tělo pro suchou pokožku a pokud se vyloženě loupe, tak to je plísen

spíše bych navštívila kožní

Conchus

Doporučuji:
Aq calcis 25,0 g; glycerini 50,0 g; cremor aq sorbi ad 200,0. V lékárně zhruba za 200 Kč, u kožaře na rcp. za 30 Kč.

Damiana

ad deranged:
Co si přesně myslíš, že je hydratace?

deranged

Podle mne to je schopnost kůže zadržet vodu v interstíciu a projevuje se jako tzv. turgor kůže. Je to otázka víc kozmetická, než medicinská – vrásky, ochablost a jiné. Ovlivnitelné zvenčí je to minimálně (ale je!). V případe suché, až šupinaté kůže je problém obvykle jinde.