Džanička

Spálená záda

Dnes je to třetí den co mám spálená záda.Už nevím co na to mám použít.Mám je úplně oteklá.Použila jsem dva dny Panthenol pěnu ve spreji,ale je to ještě horší.Prosím poraďte.Díky za všechny rady.
Doplňuji:
Díky za rady,určitě zkusím od každého něco,jen jsem se chtěla ještě zeptat jestli nevíte zaj-po,zda můžu použít i škvařené husí sádlo bez přídavku soli.

Nejlepší odpověď
panenka

Já na spálené záda používám Měsíčkovou Indulonu.Našla jsem vám Babskou radu že spálená záda nebudou tolik bolet, když je jemně potřete rozkrojeným rajským jablíčkem, případně se potřete bílým jogurtem.

http://maminky­maminkam.cz/zdra­vi/domaci-lekarna/1065-spalena-zada

http://babske-rady.jinyweb.cz/ka­tegorie/zdravi/

Další odpovědi
ten který je

Zkuste si je mazat indulonou.Stále je mažte.Vím že třeba v noci to musí být hodně nepříjemné,ale vydržte to do doby až se budete loupat.Ta indulona mne vždy pomohla.

BENYTA

Nejdřív se mi chce říci,už se neopaluj!Jsem vyhlášený bojovník proti dobrovolnému přijímání základu pro rakovinu kůže.
Když už ses spálila,ke všem výše zmíněným radám zkus kefír,on to nejenom hojí,ale i tím zchlazením tiší bolest.Používal to můj táta,vždycky zčervenal,no spíš zrudnul,náplácal se kefírem,strašně tedy páchnul,ale hned se mu ulevilo.

anonym

DOBRÝ DEN DŽANIČKO.JAK JE VIDĚT PŘEHNALA JSTE TO.ZÁDA SI ZAČNĚTE MAZAT ŠKVAŘENÝM SÁDLEM BEZ PŘÍDAVKU SOLI.SÁDLO NEJLÉPE PROMASTÍ A JE NEJPŘIROZENÉJŠÍM TUKEM NA KŮŽI.POD SEBE SI DEJTE NA POSTEL NÉJAKÉ STARŠÍ PROSTĚRADLO,KVŮLI PŘÍPADNÉMU ZAMAŠTĚNÍ.V LÉKÁRNĚ SI KUPTE VALETOL,KTERÝ ZMÍRNÍ BOLEST A GS CELABEX 90 TABLET.NENÍ TO DRAHÝ PŘÍPRAVEK/JSOU TO VŠECHNY B-KOMPLEXY VE VYŠŠÍCH DÁVKÁCH S TAK POTŘEBNÝM C-VITAMINEM.VĚŘTE,ŽE SE VÁM MÉ RADY VYPLATÍ.PROSÍM,ŽÁD­NÉ KOSMETICKÉ PŘÍPRAVKY PROTOŽE VŠECHNY OBSAHUJÍ KONZERVAČNÍ LÁTKY,KTERÉ BY VÁŠ STAV VAŠÍ KŮŽE JEŠTĚ ZHORŠILY.AŽ VAŠE ZÁDA BUDOU V POŘÁDKU TAK TEPRVE PANTHENOLPĚNU NEBO MAST A NEBO GEL.DOPORUČUJI OD DR.PHARMA MULLER.PŘEJI RYCHLÉ UZDRAVENÍ-ZAJ-PO
Doplňuji:
DŽANIČKO HUSÍ SÁDLO JE NEJLEPŠÍ ZE VŠECH EXISUJÍCICH SÁDEL.JISTĚ,ŽE JEJ MŮŽETE BEZ OBAV POUŽÍVAT VÍCEKRÁT DENNĚ.ANI JSEM NEČEKALA,ŽE TAKOVÉ SUPER SÁDLO MÁTE K DISPOZICI.I VNIT­ŘNĚ SE HUSÍ SÁDLO POUŽÍVÁ PROTI ZVÝŠENÉMU LDL CHOLESTEROLU A NA SPRÁVNÉ VYPRAZDŇOVÁNÍ BEZ PRŮJMŮ A NA CELKOVÉ OZDRAVĚNÍ ORGANISMU.NE TAK VŠAK PŮSOBÍ SÁDLO KACHNÍ.TY VITAMÍNY SI VŠAK KUPTE PROTOŽE SE VÁM CELKOVĚ ZKRÁŠLÍ PLEŤ,CELKOVÁ KŮŽE,VLASY A BUDETE SE I PSYCHICKY CÍTIT VELMI DOBŘE.VÍM CO VÁM RADÍM A PŘEJI VÁM ABYJSTE SE MNĚLA DOBŘE-ZAJ-PO

Zdroj: JSEM PROMOVANÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Jahoda

Indulona je dobrá. Také doporučuji mléko PO opalování. Včera jsem se spálila a tímto mlékem natřela. Spáleniny zmizely a žádné „stopy“ po nich nezůstaly. Doporučuji mléko Po opalování značky Astrid. To používám já a jsem nadmíru spokojená 🙂

aramah

Měla jste si dávat studený obklady je to moc nepříjemné ale pomáhá.Ne ledové ale odražené.

ReHu

INULONU??? SÁDLO??? Indulona i sádlo je velmi, velmi zastaralý názor. Indulona je mastná a pleť vysušená od sluníčka je potřeba hydratovat a ne mastit.
Určitě bych také nezkoušela všechny rady. Pokožka tak nemusí stíhat ani reagovat a je tu další šok.
Doporučuji kvalitní mléko po opalování, jak se vsákne a pokožka je suchá, znovu natřít. Za 20 Kč ale moc výživy a vlhosti do pokožky nedostaneš. Pnthenol je také dobrý – skvělý je pěnový.
Pokud není nic jinéhop, bílý jogurt pokožku ochladí a trochu i hydratuje, ale přírodní.
A používala jsi něco na opalování s faktorem????
A také si uvědom, že pokud je tvá pokožka hodně spálená, těžko se to srovná za pár hodin, musíš jí dát také trochu času.

Michal

Indulona je dobrá rada.Také bych se týden na slunci neukazoval a použij mléko po opalování.Nespletl jsem se po opalování.Možná by bylo dobré poradit se s dermatologem­.Měsíčková mast je též dobrá.
Doplňuji:
Zapomněl jsem napsat,že je potřeba zvýšit příjem tekutin.Čaj, sodovku,minerál­ku,dobrou vodu i vodu z kohoutku,trocha cukru v čaji neuškodí.Jen ne alkohol,ani pivo.Pozor i na kávu ,je močopudná a odvádí vodu z těla!
Z léků tišící bolest je v tomto případě osvědčený Acylpyrin.

Zdroj: život

zdeny

Nás mamimka kdysi dávno natírala chladnou smetanou na šlehání . Krásně ochladila a je mastná takže to taky fungovalo . A navíc se na ty záda při roztírání tolik netlačí 🙂

Monísek28

Pokud máš spálená záda jak píšeš, doporučuji použít panthenol od swissu. Kupuji ho ve formě gelu, protože se lehce roztírá a navíc obsahuje i měsíček lékařský, který rychle zklidní podrážděnou pokožku.