somosa

Na co všechno je kokosový olej?

Nejlepší odpověď
cynique

V podstatě na nic. Má vysoký obsah nasycených mastných kyselin a to je problém. Myslím, že je (tady) zbytečně glorifikován. Nemá žádné mimořádné vlastnosti. Je ho dost, protože Procter & Gamble proměnila polovinu Pacifiku na plantáže – začátkem 20. století. Co s ním, žejo? Tak přichází nesmyslný marketing o tom jak úžasný to olej je… Ale to jsou blbosti.

Další odpovědi
anonym

Podobně jako třeba palmový olej…
Je levný (protože produkce je – vůči poptávce – obrovská) a není o něj nijak vysoký zájem.
___
Veškerá ´módní´ doporučení ber s rezervou – obvykle se jedná jen o marketing, který má zvýšit poptávku po něčem, po ´čem nic´.

knedlik123

A tak je to i s dalsimi „uzasnymi“ oleji, jako olivovy(EU-podpora "jizniho"hospo­darstvi), a arganoveho. A jeste nedavno s Aloe Vera, nez se prislo na to, ze zadne zazracne ucinky nema.