Terryle

Jak urychlit hojení drobnejch ranek na obličeji?

Maje pracky neposedný a mizernou pleť, občas se neudržím a rozškrábu si nějakej ten pupínek na obličeji, až to hezký není. Nedávno se mi povedlo rozšťourat si solidně pár velkopupínků/možná se zárodky těch mikropórových bradavic. Udělaly se na tom velké, pevné strupy, vystouplé, možná pod nimi i je nějaký hnis. Na odpadnutí zatím nejsou. Když je promastím, rozpatlají se, povrch se oloupe a ranka se otevře. Vysoušením praskají.
Sranda je v tom, že pozítří mám něco jako pracovní pohovor, na kterým mi dosti záleží a usoudila jsem, že by bylo záhodno tam přijít s obličejem jako člověk a ne s krátery jako ta tvář na Měsíci.
Jak hojení napomoct? Promašťovat, případně čím? Vysoušet? Nebo oboje? Nebo nechat na pokoji?
Samozřejmě kromě svázání rukou, abych na to nesahala…
Doplňuji:
Dík moc za všecky tipy, heřmánek nebo šalvěj doma seženu, takže jdu hnedka vařit a máčet.

  • iv-: to ještě někoho překvapuje? Já myslela, že už se to tu o mně dávno ví… :o)

dědapetr: díky moc!
Další reakce kdyžtak zase v diskusi.

Nejlepší odpověď
arygnoc

řepík.

uvařit čaj a ním si ranky „mýt“.
Doplňuji:
vážně, řepík je na rány i ranky zázrak.

zejména ty, co se „podbíraj“, hnisají.
za 24 hodin udělá zázrak.

Další odpovědi
anonym

Hermanek … nechat vylouhovat , namocit do kapesniku a prilozit na oblicej !! Terylle , jsi vazne pako ! 🙂-iv-

dědapetr

Myslím že do dvou dnů s tím nic neuděláte,ale bude lepší navštívit kožního lékaře.Ten určitě zjistí co s tím dělat a co nato použít.Hodně štěstí u pohovoru.

Ravenne

Mně na rychlé hojení čehokoli pomáhá heřmánkový olej.

Mad

Použila bych šalvěj. Hojí hloubkově, dezinfikuje.Heř­mánek hojí rychle,ale povrchově.
Potírat pupalkovým olejem.Mám to vyzkoušené.

anonym

Terryl ten řepík je vážně dobrý,jeho schopnosti léčení jsou přímo zázračné.To byla trefa od arygnoce přímo do černého,jak jsem na něj mohla zapomenout.Když mi strhli před lety nehet,jeho užití bylo úžasný.Nic s ním nepokazíš,běž a kup ho.I za 2 dny udělá zázrak.-------Řepík se používá samotný v nálevu nebo čajových směsích, a to k pití, kloktání (zánět dásní a ústní dutiny), výplachům (ústní i nosní dutiny), ale i k obkladům (hemoroidy, bércové vředy, kožní vyrážky) nebo koupelím při léčbě hnisavých vyrážek a nehojících se ran.

venkovan

Když nepomohou bylinky, vše jistí mouka. Nejlépa hladká.
A kdyby nejhůř, tak před pohovorem k nějaké odbornici co umí udělat novou tvář

jendahun

Já bych to něčím vysušil a vypálil.Nemyslím autogenem,ale ajatin,nebo osvědčený salicylový líh z lékárny.Ten mám vyzkoušený.

barnajka

Teď už to asi nestihneš koupit, ale tak třeba propříště :) Já nedám dopustit na HemaGel, je fakt skvělý – urychluje hojení modřin, odřenin, škrábanců, puchejřů, bérčáků, oparů, lupénky a já nevím čeho všeho ještě. Taky jsem docela šikula, jednu dobu jsem furt padala – na suché zemi, na mokré, v zimě na ledu… a většinou to odneslo levý koleno, doteď tam mám jizvu :) Sotva se mi jedna rána začala hojit, spadla jsem zas. Kdyby nebylo HemaGelu, nemám to snad zhojený dodneška :) Mrkla jsem se na netu na víc info – a zjistila jsem, že i na akné je perfektní. Není teda nejlevnější, 5g tuba stojí 130–150Kč, jak kde..ale ta investice se vyplatí.
Jinak když jsem na jebáky trpívala já, pomohlo mi jediný: maskovat mejkapem, čekat než beďar zmizne – a během toho čekání NEŠKRÁBAT!!! :)) A když už neodoláš a pupínky si rozrýpeš, pak potírat 100% čistým tea tree olejíčkem

http://rodina-deti.abecedaz­dravi.cz/hema­gel-pomaha-pacientum-s-ruznymi-typy-ran

http://www.hemagel-shop.cz/pro_ko­ho_je_hemagel

žolik

Prosí ti vůbec nevíš jak je nebezpečné na obličejí něco vymačkávát sama,zajdi ke kožaři,pomůže budeš mít pěknou pleť,bilinkové obklady ti neuškodí ale mám dojem že bys potřebovala zaměstnát ruce.

Zdroj: žolík

Katusa

Na drobný ranky je taky fajn kalciová mast, seženeš ji k´v každé lékárně a není drahá, nebo takovej ten prťavej kelímek z oriflame, nevím, jak se předně ten výrobek jmenuje

Terryle

Díky všem za rady, určitě je v budoucnu vyzkouším. Vzhledem k tomu, že byl svátek, jsem se pro řepík nedostala, ale jak to půjde, seženu ho – to já užiju až až.
Zkusila jsem tu šalvěj, kombinuju to s kalciovou mastí a lidi, ono to dělá zázraky, jeden stroupek už se zahojil a odpadl. Asi za 12 hodin intenzivního patlání. Zázrak!

Žolík: :o))) já vím, že to není ideální, ale prostě se to neodnaučím. Do kosmetičky prachy vrážet odmítám (se svou pletí bych to potřebovala jednou týdně a nechat tam pokaždé stovku… kuš, vždyť to jsou dvě knížky za měsíc!), natolik mi prostě na zjevu nesejde. A když se mi na obličeji něco udělá, prostě mě to jaksi podivně baví to matlat.. podivně mi to vyprázdní hlavu, připadám si jako na lovu :oD a zaměstnání rukou na to nemá vliv. Vždycky se večer najde chvilka před spaním, kdy se to dá pěkně poňahňat.
Jsem zkrátka ostuda něžného pokolení, ale to se ví už dávno… a komu se to nelíbí, ať si…, znáte to :o)