brusinka

Mikrobiální ekzém – prosím zkušené nebo znalé o zkušenosti a znalosti.

Jedná se o druh ekzému, který je způsoben mikroby běžně žijícími na lidském těle, kteří začnou „zlobit“. Už přes rok se ho nemůžu zbavit, lékařka už mi předepsala postupně několik přípravků, ale stále se opakuje toto: při používání přípravku ekzém zmizí, několik dní po vysazení se znovu objeví. Mám ho za jedním uchem a při zhoršení se mi vždy objeví i uzlinky o něco niž, které bolí. V této zhoršené fázi místo mokvá. Je to hrůza a moc mě potěší vaše zkušenosti!

Nejlepší odpověď
beer

Konkrétně s tímto druhem onemocnění zkušenosti nemám, ale

Odpověď odborníka:

„Mikrobiální ekzém bohužel může recidivovat. Důležitá je pravidelná péče o pokožku: mytí bez mýdla, po každém sprchování ošetřit vhodným krémem, který obnovuje kožní bariéru..“

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/mikrobialni-ekzem-42129

Další odpovědi
Lukáš H.

Dobrý den,

mám zkušenost s atopickým ekzémem své přítelkyně a tak si dovolím přidat pár informací:

  • když jde o ekzém způsobený mikroby na pokožce, určitě by jste IMHO měla používat mýdlo, aby jste se jich zbavila. Mělo by být bez parfemace, nejlépe přírodní (např. dětské)
  • na suchá místa doporučuji krémy s minerály, které pomáhají rychleji obnovovat kožní buňky a dobře hydratují
  • při mokvavém ekzému používejte vysušující přípravky (odvar ze škrobu či bylin, sůl z mrtvého moře..)
  • pokud máte dlouhé vlasy, nedávejte si je za uši, ale do culíku, aby jste se za ušima zbytečně nepotila a neměla potřebu si za ně sahat

Jestliže jste si jistá, že žádnou alergii nemáte a jde o potvrzený fakt, pak je pro Vás prioritou čistota pokožky > zamezit výskytu mikrobů.

Přeji Vám mnoho štěstí!

pavla233

Onemocnění se projevuje suchou kůži, svěděním a také kožním zánětem. Tyto projevy jsou důsledkem špatného fungování kožní bariéry. U zdravého člověka je pokožka pokrytá kožním filmem, který je ale u pacienta trpícího atopickým ekzémem nedostatečný. Kvůli nedostatku filmu pak dochází ke změně složení kožní buňky a tuků. Mrkni na http://www.pro­topan.cz/