Co jíst při průjmu?

SOS!!!!! Ahoj, máme doma nějakou virozu, obě děti (4 a 2 roky) zvracej a maj průjem, potřebuju vědět, jaké jídlo jim udělat k obědu – prosím o tipy + recepty.

Nejlepší odpověď
Lencis

Rozhodně ne mléčné výrobky, mastné a kořeněné… ale to asi víte sama 😉

Pokud je dítěti hodně špatně, není ho potřeba do jídla nutit vůbec, důležitý je pitný režim. Nejlépe voda nebo hořký vlažný černý čaj.

Pokud děti mají hlad, potom doporučuji zeleninový vývar anebo rýžový odvar s mrkví. Případně rýžovou nemléčnou kaši opět ochucenou mrkví či banánem.

Na průjem je opravdu skvělý ten rýžový odvar, mrkev i např. banány (ale pokud i zvrací tak s těmi opatrně) Postupně mohou např, suchary, piškoty nebo rohlík… žaludek hlavně zatěžovat velmi pozvolna.

Pokud by se vám zdál průjem opravdu velmi akutní (tedy šla by voda, dítě by bylo dehydrované), pak můžete dát dítěti smectu, rozpustit v pití (má to vanilkovou příchuť, takže děti s tím nemají problém).

Vřele doporučuji také jakmile se trošku vrátíte k normálnější stravě doplnit ji o probiotika, aby se žaludek lépe dostal do normálu 😉

Dobrým doplňkem pitného režimu, pokud dítě pije méně, je KULÍŠEK – prodávají v lékárně, rozpustí se to také ve vodě a doplní to potřebné minerály atd.

Přeji brzké uzdravení !!!

Další odpovědi
Attack-design

standartně dietní jídla, suché rohliky, zeleninu

alenka901

my první 2dny děláme šlem z rýže a pak rohlíky a černý čaj,také je dobré černý čaj se lžičkou soli

Dandi

Doporučuji hlavně né mléčná jídla, hodně jídla neobsahujícího vodu a určitě doporučuji banány, protože jsou bohaté na vlákninu.

Barunna

no s těmi banány tedy nevím, ty se jí na zácpu a ne na průjem, ne?

cappuccino

Vlockovou polevku s nastrouhanou mrkvi.

elektrikář

Doplňovat tekutiny aby nedošlo k dehydrataci hořký čaj.Suchary a endioran pokud není živočišné uhlí, je to absorber a naváže na sebe všechny škodliviny.