Zlatý

co máte na první oběd roku?

ne že bych měl letos hlad, nebo takto hledal inspiraci, to né ..jsem prostě jenom zvědavej

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

čočku kvůli prachům,jako každej rok
Doplňuji:
Lidové zvyky říkají, že na novoročním stole nesmí být nic létavého nebo rychlého, aby nám štěstí neuteklo nebo neulétlo. Proto se musíme v menu vyhnout všemu co má křídla, kuře, kachna či husa, ale třeba zajíc není také vhodný, aby nám se štěstím nepelášil k lesu. Vítaná je právě proto čočka, která svým kulatým tvarem připomíná peníze, které by v budoucím roce měla přinést.

Další odpovědi:

Stříbrný

Ne že bych neměla ráda čočku,ale babčina jako každej rok udělala svíčkovou mňam.Jenže to nebude oběd, ale véča poněvač tam jedem s dogáčem až odpo :-)

Zlatý

Svíčkovou!

Zlatý

Brokolicovou polévku a uzený s čočkou.:-)

Zlatý

Chlebíčky od včera:-)

Zlatý

Čočku nevarim nikdy a pověry nesleduju, takže jsme měli kuře (s čerstvou bazalkou, česnekem, citronem) s pecenyma bramborama. A upekla jsem dva druhy (dva plechy) koláče.

Zlatý

pikantní rejži se zeleninou :{)>

Pokročilý

My máme čočkovou polévku a svíčkovou s hovězím masem a knedlík,když tak si podle chuti dáme k tomu brusinky či šlehačku a nebo obojí najednou.

Zlatý

Řízky...
;-)
Vepřová krkovička marinovaná 48 hodin v živém jogurtu s vejcem, obalená poté ve strouhance, osmažená na sádle. S bramborem.

Bronzový

Každý rok čočkovou polévku ;) a pak podle chutí či přání rodiny (drůbež na Nový rok nepřipravujeme).
Letos brambor. knedlík, vepřové, uzený ocásek a zelí.

Bronzový

čočku jsem měla včera, dnes jsem si dala pizzu v hospodě :)

Stříbrný

První oběd roku budu mít až druhého, co to bude - nevím, nechám se přeqapit. Prvního ledna totiž (a posledního prosince) jsme s přítelkyní spojitě něco žrali, teda - spíš jen já, takže na oběd nebylo vůbec ani pomyšlení...

Klasicky máme takzvané brambory na bouchačku (brambory ve slupce s máslem a sýrem) a k tomu přikusujeme občas ještě namazaný vatikánský chlebík (opečený) s bylinkovým máslem

Zdroj: http://www.nabytek-cernymost.c z/vatikansky-chleb-stesti-rece pt/

Diskuze k otázce

Zlatý

zjentek

Jugar: dobře ty! Asi dám čočku s plžem ..pomáhá ta čočka vůbec?

anonym

Jasně že pomáhá,jinak bych jí nejedl každej rok

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.