Michal Kole

Co je to osobní ohodnocení v zaměstnání u výplaty ?

Nejlepší odpověď
Drap

Volná složka mzdy., kdy tě hodnotí tvůj nadřízený. Podle práce, podle vzdělávání se, podle aktivity atd. Neni na tu část právní nárok.

Další odpovědi
quentos

Drapa trochu poopravím, velmi často nadřízení určují výši ohodnocení jen podle osobních sympatií a vzhledu. Jedna nejmenovaná bývalá kolegyně mé maminky byla štíhlá vysoká blondýna se silikonovými kozami a pracovní dobu trávívala pilováním nehtů. Kdo myslíte, že měl vyšší osobní ohodnocení?
Doplňuji:
(… a posléze jmenována zástupkyní ředitele…)

Jikra

Když jsem dělal před léty na hutích směnového mistra, tak jsem musel pravidelně půlročně vypracovávat charakteristiku podřízených pracovniků. Samozřejmě že toto ohodnocení mělo vliv i na prémie.
Mzda: byla daná smlouvou.
Prémie: výkonem / produktivitou
Os.ohodnocení: přístup k práci/morální vlastnosti/schop­nosti/mezilid­ské vztahy atd.

Ladič pian

Můžeš být ve svém oboru dobrý. Ale stačí být v pracovní partaji kde se dělí lidi na ty co jsou zhulení a ty co nejsou. A ti první také manipulují se zaměstnavatelem protože mu občas něco dají a lezou mu do zadku. A ti se postarají o to aby dostali tvoje peníze.