samicek333

Co je to lyceum?

Myslím pedagogické lyceum.

Nejlepší odpověď
iceT

Studijní obor pedagogické lyceum je určen žákům se zájmem o humanitní obory, esteticko-výchovné disciplíny, tělesnou výchovu či cizí jazyk, kteří po jeho absolvování chtějí pokračovat ve vysokoškolském studiu především na fakultách připravujících učitele (např. učitelství pro mateřské školy, učitelství pro 1. stupeň základní školy, dvouoborové kombinace učitelství pro základní a střední školy s výchovami, humanitními či jazykovými předměty, pedagogikou, psychologií apod.) či humanitních oborů (např. sociální práce, andragogika, pedagogika, psychologie, dějepis, občanská nauka apod.), popř. budou studovat vyšší odborné školy pedagogického či sociálního zaměření.

Zdroj: http://www.iu­ventas.cz/obo­ry-vzdelavani/denni-studium/pedagogicke-lyceum

Další odpovědi
SonsyMite

Lyceum je čtyřletý obor ukončený maturitou. Absolventi získávají úplné střední odborné vzdělání, na rozdíl od absolventů jiných středních odborných škol a učilišť nezískávají kvalifikaci pro výkon povolání. Většina absolventů proto pokračuje ve vysokoškolském studiu. Lyceální studium je koncipováno jako obecně odborné s výrazně vyšším podílem všeobecného vzdělávání. V zemích Evropské unie je nejvíce rozšířeno ve Francii.

annas

Opět modrá lišta

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­35&q=lyceum&sa=Vyh­ledat

Zbynas

už nic…

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Lycium