honz24

Je zdravotní lyceum dobrý obor, který dobře připraví na medicínu?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak v tom případě snad bude stačit odpověď dole:

Informace o oboru
Absolvent oboru vzdělání zdravotnické lyceum je připraven především pro další studium všech oborů na lékařských, farmaceutických, zdravotně sociálních a jiných fakultách (např. připravujících učitele zdravotnických předmětů nebo sociální pracovníky) vysokých škol a vyšších odborných škol, případně jiných souvisejících vysokých škol či studijních oborech. Osvojené klíčové kompetence spolu s úplným odborným vzděláváním vytvářejí velmi dobré předpoklady i pro přímé uplatnění na trhu práce na specifických pracovních pozicích, např. pracovníků ve zdravotnické administrativě, zdravotnickém pojišťovnictví a na zdravotně sociálních odborech orgánů veřejné správy.

Další odpovědi
manon

Na medicínu nejlépe připravuje gymnázium. Studentů gymnázia se na medicíny dostáva nejvíc.
Doplňuji:
ocko: Takových vět si tam může napsat každá škola kolik chce. Každá se snaží získat studenty. Přesně na to bych nedala. Koukla bych na statistiky, ptala se studentů medicíny a vystudovaných lékařů.

Michal Kole

Nejde ani tak o obor, jak se papírově jmenuje, ale spíš o přístup vyučujících ke studentům na škole, vybavení školy pomůckami, exkurzemi do nemocnic, a samozřejmě tvojí aktivitou, ne že ve dvě hodíš tašku pod stůl jak příjdeš domů, dáš si nohy na stůl a sedneš si k televizi, ale chvíli si odpočineš, pak si vezmeš učebnici nebo sešit přečteš si znova poznámky či si něco dohledáš na netu.

H Karel

Myslim ze Ano ,ale zalezi jestli to lyceum je dobry a nebo spatny, dobry lyceum meli fungovat jako „odbornejsi gympl“ dobry lyceum meli byt jeste vic ucit na chemie biologie a fyziky nez gymlaci
Ja jsem taky dostal na zdravotnicke lyceum v plzni jsem cizinec informaci jsem slysel od uciteli a nebo ty kteri maji zkusenosti na zdravotnicke lyceum a dostali na medicinu LF

H Karel

A zamozrejme lyceum nema kvalifikaci delat treba zdravot.ses.v ne­mocnici protoze pripravuji na VŠ

manon

Důležité pak je se tam nejenom dostat, ale taky to dostudovat. Já tedy rovnou přiznávám, že zdravotnická a jiná lycea nemám ráda a považuji je za snahu méně atraktivních škol nalákat studenty – a tak už není jen zdrávka, ale přidala si do názvu zdravotnické lyceum a proklamuje, že připravuje lidi na studium medicíny…