Avatar uživatele
honz24

Je zdravotní lyceum dobrý obor, který dobře připraví na medicínu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? manon, anonym před 4213 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tak v tom případě snad bude stačit odpověď dole:

Informace o oboru
Absolvent oboru vzdělání zdravotnické lyceum je připraven především pro další studium všech oborů na lékařských, farmaceutických, zdravotně sociálních a jiných fakultách (např. připravujících učitele zdravotnických předmětů nebo sociální pracovníky) vysokých škol a vyšších odborných škol, případně jiných souvisejících vysokých škol či studijních oborech. Osvojené klíčové kompetence spolu s úplným odborným vzděláváním vytvářejí velmi dobré předpoklady i pro přímé uplatnění na trhu práce na specifických pracovních pozicích, např. pracovníků ve zdravotnické administrativě, zdravotnickém pojišťovnictví a na zdravotně sociálních odborech orgánů veřejné správy.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
manon

Na medicínu nejlépe připravuje gymnázium. Studentů gymnázia se na medicíny dostáva nejvíc.
Doplňuji:
ocko: Takových vět si tam může napsat každá škola kolik chce. Každá se snaží získat studenty. Přesně na to bych nedala. Koukla bych na statistiky, ptala se studentů medicíny a vystudovaných lékařů.

Upravil/a: manon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Nejde ani tak o obor, jak se papírově jmenuje, ale spíš o přístup vyučujících ke studentům na škole, vybavení školy pomůckami, exkurzemi do nemocnic, a samozřejmě tvojí aktivitou, ne že ve dvě hodíš tašku pod stůl jak příjdeš domů, dáš si nohy na stůl a sedneš si k televizi, ale chvíli si odpočineš, pak si vezmeš učebnici nebo sešit přečteš si znova poznámky či si něco dohledáš na netu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
H Karel

Myslim ze Ano ,ale zalezi jestli to lyceum je dobry a nebo spatny, dobry lyceum meli fungovat jako „odbornejsi gympl“ dobry lyceum meli byt jeste vic ucit na chemie biologie a fyziky nez gymlaci
Ja jsem taky dostal na zdravotnicke lyceum v plzni jsem cizinec informaci jsem slysel od uciteli a nebo ty kteri maji zkusenosti na zdravotnicke lyceum a dostali na medicinu LF

Avatar uživatele
H Karel

A zamozrejme lyceum nema kvalifikaci delat treba zdravot.ses.v ne­mocnici protoze pripravuji na VŠ

Avatar uživatele
manon

Důležité pak je se tam nejenom dostat, ale taky to dostudovat. Já tedy rovnou přiznávám, že zdravotnická a jiná lycea nemám ráda a považuji je za snahu méně atraktivních škol nalákat studenty – a tak už není jen zdrávka, ale přidala si do názvu zdravotnické lyceum a proklamuje, že připravuje lidi na studium medicíny…

před 4213 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek