Pokročilý

Čím zahustit krém?

Mám krém,který se skládá z jogurtu (např.Holandia) a pomazánkového másla. Problém je,že je poněkud řídký,nějaké tipy jak krém zahustit?Potřebovala bych ho hustější,abych mohla sáčkem s trubičkou stříkat různé tvary.
Doplňuji:
Krém mám na dort..nebo..bylo by jej možné zahustit krémovým práškem?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Použít želatinový ztužovač,je bez chuti a zápachu,stojí kolem 20 kč,ale určit si množství musíš sama,ten jeden sáček je asi na 700 g hmoty.Jinak lze taky použít plátkovou želatinu,ale s tou nemám žádné zkušenosti.
Šlo by taky uvařit velmi hustý puding,jen z poloviny mléka,uvedené na sáčku pudingu,nechat vychladit,hodně dobře vyšlehat,úplně dohladka,a pak po částech vešlehat ten krém co už máš. Ale před použitím vychladit,pak se s tím líp dělá,ale nevím na co ten svůj krém máš.
Doplňuji:
Pokud použiješ ten ztužovač,bude to dobré.S práškem nemám zkušenost,ale i ten puding bude dobrý.Krém sice nebude tak lehký jako z jogurtu a pomazánkového másla,ale taky to půjde.
Já dělávám krém z másla Zlatá haná,vyšlehám s cukrem a smíchám právě s tím pudingem.Krém pak není tak tučný a puding se dává,aby bylo krému víc.Lze použít i jiné příchutě než klasický vanilkový,Třeba karamelový puding je hm,moc dobrý.

Další odpovědi:

Bronzový

Dle mého je chyba ve složení. Jogurt je příliš řídký, vyzkoušej do něj před přidáním másla nakapat čerstvou citronovou šťávu, měl by zhoustnout a po přidání másla pořádně vychladit.

Stříbrný

tatanka: myslím, že nemáš pravdu, Hollandia konkrétně je poctivý jogurt vzniklý tak, jak má jogurt vzniknout, bez zahušťovadel a podobných srágor, dá se "krájet lžící."

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.