peťula27

Čím se dá odstranit kamenec z wc?

U rodičů špatně odtéká záchod a po rozebrání zjistili že odtoková trubka je plná kamence a nevíme čím by se to dalo odstranit.

Nejlepší odpověď
Mapel

Vodní kámen je zásaditý a reaguje s kyselým prostředím. Proto je nutné použít kyselý odstraňovač, který je běžně k dostání v drogerii, ale podle jeho kocentrace je potředný i určitý čas pro jeho působení. Pro znalé je možno použít i kyselinu solnou. Ale pozor je to velká žíravina a je potřebné s ní opatrně pracovat. Potom čas počítáme na desítky sekund.

Další odpovědi
Sůwa

Nebude to kamenec, ale vodní kámen. Mám dobrou zkušenost s přípravkem „domol“ WC – reiniger tabs, který prodává firma Rossmann. Postupovala jsem sice podle návodu, ale místo jedné tablety jsem na noc dala 2. Ráno bylo možno vodní kámen po částech odstranit, sice se nerozpustil, ale uvolnil od pokladu. Bylo toho skoro 1/3 kýble.

bolak

Nalej tam přes noc dvě deci octe a uvidíš jak bude hajzlík ráno dýchat.

Michal Kole

Nejlevnější je buď ocet nebo kyselina citrónová

a nehrozí riziko chemického poleptání 🙂

Hlada

Jestli je ho hodně, tak prodávané prostředky moc nepomůžou a jsou navíc velmi drahé. Nejúčinnější je kyselina solná a instalatérské pero.

mojitek

stačí obyčejná cola,ta odstraní i rez

cukrar

Až vyzkoušíte Fixinelu, tak nic jiného nepoužijete…