Pokročilý

Jakou použít kyselinu na ucpané wc?

špatně odtéká záchod po každém použití je potřeba protlačit gumovým zvonem

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Měla jsem podobný problém a používala jsem přípravek Krtek - je to teda primárně na čištění odpadů (umyvadel a dřezů atd..) ale do záchodu jsem ho používala taky a pomáhal - reaguje s horkou vodou, takže houbou jsem ze záchoda vybrala všechnu vodu do kýble a když byl záchod úplně bez vody tak jsem do něj lila horkou vodu z konvice dokud tam nebylo tolik vody kolik tam má normálně být, pak jsem do toho nasypala Krtka (docela hodně, tak 7-8 víček) a hned to zareagovalo, takhle jsem to chvíli nechala fungovat, průběžně jsem to zalívala další vařící vodou z konvice.. pak jsem normálně spláchla a bylo po problému. Takhle to funguje i na vodní kámen v záchodě apod.

Další odpovědi:

Zlatý

Hydroxid sodný(NAOH) nalít množství dle návodu a zalít vroucí vodou...min.půl hodky počkat,nesplachovat

Zlatý

Všechny přípravky jsou obsahem hydroxid sodný.
Pak jsou ještě na biologické bázi, ale ty se používají preventivně

Stříbrný

Papír, vlasy a podobné sajrajty nejlépe odstraní louh. Vodní kámen jde dolů kyselinou chlorovodíkovou.

Zlatý

Používal jsem louh, ale možná jsou i jiné chemické prostředky. Pravděpodobně je wc ucpáno toal. papírem.

Zlatý

Lze použít louh sodný (NaOH, snadno dostupný) nebo nějaké směsi s ním (Krtek...) - ale louh sodný naleptává glazuru , takže na keramiku není příliš vhodný...

Naopak - keramice i potrubí je zcela neškodná kyselina solná (HCl, taky ke koupi v kdekteré drogerii) a tou odpad vyčistíš bez problému.

Zlatý

Nejlepší kyselinou je louh.

Bronzový

Chcete mať veľkú dieru až do pivnice ?
Ja som podobný prípad vyriešil výmenou 35 ročnej klasickej misy so splachovačom za kombi záchod. Odpadové potrubie nebolo na vine, upchatá bola misa so stvrdnutým toalet. papierom.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Emefej

trpaslicek > vodní kámen šel dolů louhem? Z chemického hlediska zázrak nebo spíše nesmysl.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.