Čím se odstraní rez na vaně?

čím se odstraní rez na vaně?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na jaký? já na vše používám Larin

Další odpovědi:

Pokročilý

Můžete ale nemusíte rez odstranit slabou kyselinou. Kyselina solná 1L stojí 25 korun. Naředíte ji a v rukavicích můžete aplikovat. Rez na smaltu je znakem opatrného čištění po dlouhou řádku roků. Vezměte písek určený na nádobí a s hubkou či čtverečkem koberce drhněte místo vedle místa. Po delším čase zjistíte, jak vana zbělá, ano. Tímto způsobem jsem ji čistil a odstranil šedé fleky, rez mechanicky. Já koupil barvu na renovaci vany za 500 kč. Až mě bylo líto že jsem barvu koupil. Tak jsem vanu zbavil vápenných nánosů spolu s mastnotami z mýdel které tvořily šedý povlak. Zatím jsem aplikoval 1 vrstvu, to je poměr barva tvrdidlo 3:1. 3 lžíce barvy+1. Obával jsem se výsledku ale jsem spokojen. Nicméně vracím se k rezu a ten skutečně někdy nedrží na emailu ale i na povlaku mýdlo+usazeniny. Nebojte se abraze. Barva na renovaci je poslední možnost. Hledal jsem několik dní zkušenosti lidí na toto téma na netu a přidávám odkaz
http://www.poradte.cz/

Zdroj: http://www.poradte.cz/vyhledej /?cx=partner-pub-6005638369389 360%3Aw5z6k6-dkqt&cof=FORID%3A 11&ie=windows-1250&q=vany&sa=H ledat

Zlatý

Nejsem zastáncem agresivních chemikálií. Ze starého dřezu jsem v pohodě dostala rez SA8™ All Fabric Bleach Univerzální bělidlo.

Zlatý

Odrezovačem nebo šmirgl papírem. Rez tam sice nebude, ale hezké to taky nebude.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.