mily

Čím se odstraní rez na vaně?

čím se odstraní rez na vaně?

Nejlepší odpověď
kropitko

Na jaký? já na vše používám Larin

Další odpovědi
Pirate_of_D1

Můžete ale nemusíte rez odstranit slabou kyselinou. Kyselina solná 1L stojí 25 korun. Naředíte ji a v rukavicích můžete aplikovat. Rez na smaltu je znakem opatrného čištění po dlouhou řádku roků. Vezměte písek určený na nádobí a s hubkou či čtverečkem koberce drhněte místo vedle místa. Po delším čase zjistíte, jak vana zbělá, ano. Tímto způsobem jsem ji čistil a odstranil šedé fleky, rez mechanicky. Já koupil barvu na renovaci vany za 500 kč. Až mě bylo líto že jsem barvu koupil. Tak jsem vanu zbavil vápenných nánosů spolu s mastnotami z mýdel které tvořily šedý povlak. Zatím jsem aplikoval 1 vrstvu, to je poměr barva tvrdidlo 3:1. 3 lžíce barvy+1. Obával jsem se výsledku ale jsem spokojen. Nicméně vracím se k rezu a ten skutečně někdy nedrží na emailu ale i na povlaku mýdlo+usazeniny. Nebojte se abraze. Barva na renovaci je poslední možnost. Hledal jsem několik dní zkušenosti lidí na toto téma na netu a přidávám odkaz
http://www.po­radte.cz/

Zdroj: http://www.po­radte.cz/vyhle­dej/?cx=partner-pub-6005638369389­360%3Aw5z6k6-dkqt&cof=FORID%3A11&i­e=windows-1250&q=vany&sa=Hle­dat

ReHu

Nejsem zastáncem agresivních chemikálií. Ze starého dřezu jsem v pohodě dostala rez SA8™ All Fabric Bleach Univerzální bělidlo.

Miroslavst

Odrezovačem nebo šmirgl papírem. Rez tam sice nebude, ale hezké to taky nebude.

lorja

Třeba pomůže :

Zdroj: http://www.muj­multimarket.cz/pro­dukt/savo-wc-power-3v1-na-rez-a-vodni-kamen-750ml/?flist=1