samicek333

Co rozpouští vodní kámen?

Slyšela jsem, že na to funguje ocet, je to pravda?
Doplňuji:
kohoutek na vodu.

Nejlepší odpověď
www

Na WC, kohoutky ap. je nejrychlejší kyselina solná z drogerie.
Zkušenost
Doplňuji:
P.S: a vyčistí naprosto důkladně i bez demontáže 😉 Nutno přečíst údaje na obalu!

Další odpovědi
hanulka11

ano je to pravda a kde ho potřebuješ odstranit?
Doplňuji:
zkus hadřík namočit do octa a omotat kohoutek -nebo kohoutek odmontovat a dát do horké octové vody do misky -nechat pěkně odmočit

Drap

Téměř všechny kyseliny. Ocet funguje , stejně jako třeba citron

bolak

Ocet je dobrý, a hlavně levný.
Já ho mám ozkoušený na spirálu varné konvice a hajzlmísu, obojí bylo ale v octu „naložené“, kohoutek na vodu by šel samozřejmě taky.

Pokud by to nešlo normálně octem vydrhnout, já bych to udělal tak, že bych si ocet nalil do nějaké misky, nejspíš asi zředěný s vodou a kohoutek v něm nechal odstát přes noc tak aby v něm byla ta inkriminovaná část ponořená, jinak bys ho musela odmontovat.

tom004

Ocet je dobrý,ale nefunguje na všechno.Tady je ještě něco.

http://www.ku­bousek.cz/cz/pa­ge/chemie/rem-93-rozpousti-vodni-kamen

Michal Kole

prodávají se sice v drogérii chemické přípravky, ale jejich účinnost je více méně jen marketing.

Nejdříve to zkuste odstranit octem nebo citrónem, zvláště pokud se jedná o nádobí na přípravu jídla a nápojů.

Ze špatně octem vypláchnutého hrnce se neotrávíte, jen si Váš jazyk „pochutná“ 🙂 U chemického přípravku to může skončit na ORL, Chirurgii, gastroskopií,…

Hlada

Ocet je dobrý, je ale málo koncentrovaný a smrdí. Nejúčinnější je kyselina solná, některé povrchy ale může narušit. Dobrým kompromisem je kyselina citonová, která se dá připravit za vyšší teploty ve vysoké koncentraci, přitom není jedovatá.