chleba z pekárny

Můžu do těsta na chleba z domácí pekárny použít klasickou bílou mouku?A nebo musí být nějaká speciální chlebová?A když použiju obyčejnou,bude chleba spíš jako toustový??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Ano, dá se použít i obyčejná hladká mouka. Domácí pekárna Vám dává neuvěřitelné množství možností, jaký chléb si upéct. Pokud přimícháte do hladné mouky klíčky, vločky, pohanku, otruby, různá semínka, nebo koření, získáte výborný chléb a rozhodně Vám nebude připadat jako klasický toustový. Tady opravdu platí, že fantazii se meze nekladou.
Pokud jde o moji zkušenost, tak zadělávám chléb v domácí pekárně, nechám ho tam vykynout, ale nejvíc mi chutná, když ho potom nechám dokynout na lince a upeču ho v troubě. Takovou kůrčičku pekárna prostě neumí.

Další odpovědi:

Zlatý

Pouřívá se i běžná mouka. Ten chleba je potom bílý, a trochu odlišné chuti. Na netu najdeš spousty receptů. Z běžné mouky jsou výborné bagetky, pokud je tvoje pekárna umí.

Zlatý

ano já používám všechny druhy a kvalitu chleba to nijak neovlivní..

Zlatý

A protože dietologové nemají rádi bílé pečivo, dal bych do mouky trochu mouru, aby chlaba byl tmavší.
Mimochodem - vaření, pečení apod., je tak nějak i tvůrčí činnost. Tak proč jednou si nezkusit nový recept na základě svých pokusů a omylů.

Stříbrný

Souhlasím s <ocko> - upect chleba klasicky. Ale i ta trouba není ok. Není docíleno pořádné zapařování párou při začátku pečení jako v klasické peci. Kdo dělal v pekárně ví o čem mluvím. Sám jsem to dříve zkoušel z klasického žitného kvásku (dnes jej těžko seženete) a normální žitné mouky, která je rovněž špatně k sehnání. Ale hotový čerstvý chleba jak jej pekli naši předci ze žita, s přidáním kmínu a osolené vody to je pochoutka.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.