Avatar uživatele
Kepler

Čeho byste se chtěli dožít?

Jediné v čem máme jistotu je, že se dříve nebo později dožijeme vlastní smrti, což je jediná a absolutní spravedlnost na světě. Ale když si představujete budoucnost, co byste chtěli aby se uskutečnilo ještě za vašeho života? Může to být cokoliv z oblasti společnosti, techniky a technologie, objevů a vynálezů, ekologie, případně i něco jiného.

Místo původního by jste = byste …

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? iceT, suaeda, tatanka, marci1, Cenobita, Lamalam, Rokio, Kulpix před 2727 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Odpoveď byla označena jako užitečná

Aby se lidé s lidmi měli rádi, neubližovali si, byli tolerantní a život si užívali v pohodě, klidu a humoru. 🙂

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Například toho, že odpovědi.cz dosáhnou své bývalé úrovně z doby před několika lety.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Chtěl bych se dožít hlavně šťastné budoucnosti, tedy budoucnosti bez třetí světové války či dalších rozsáhlých nepříjemností, které nás zatím tolik nepohltily.

Pokud jde o vynález, kterého bych se chtěl rozhodně dožít, tak tím je dokonalá virtuální realita.

Nakonec bych chtěl dodat, že sice nevíme, jak budoucnost bude vypadat, a proto bychom se měli chovat dobře k naší matičce zemi a ostatním lidem, aby naše budoucnost byla co nejlepší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Som skromná,
netúžim po výdobytkoch techniky, technologie, objavov a vynálezov,
netúžim mať bohatstvo a moc a dožívať v strachu, čo príde
netúžim zlomiť rekord v životnosti, dožívať v opateri lekárov
stačí mi
nielen dostávať penziu, ale aj (konečne) byť v penzii voľná,
splniť si svoje sny a žiť plným životom
rozdávať radosť, odháňať smútok od iných

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Konce světa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Důchodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Psychotic

Bezprostředně bych se chtěl dožít vynalezení perfektní buněčné regenerace – tedy přirozené nesmrtelnosti. Jinak bych se chtěl dožít perfektní virtuální reality nerozeznatelné od skutečnosti. „Lepší než život“ podle Červeného trpaslíka.

No dobře… a teď reálně: Chci mít pár dětí, tak bych se chtěl dožít jejich dospělosti a ideálně vnoučátek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kulpix

Abych byl už konečně dostal rozum. 🙂
Úspěšné navázání kontaktu s jinou planetou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Dobrá otázka.
Když jsem byl mladý, tak to jsem měl hodně přání čeho se dožít, Ale jak se pomalu přesouvám ke konci tak zjišťuji, že chci se dožít jen málo věcí, ale vlastně je toho moc. Především dobré zdraví pro mne a moje blízké. A také pohodový život bez stresu a strádání.
A čeho celkově. Abychom se přestali hnát za výdobytky technologií a začali se také zajímat o svoje duševno. Ne nemyslím tím náboženství. Možná by bylo na světě méně problému. A také abychom se začali více starat o životní prostředí, protože to je základní předpoklad našeho života na zemi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

S tou absolutní spravedlivou smrtí to bude nejspíš pravda. Ale já bych se chtěl dožít vysokýho věku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Chci se dožít toho, že smrt, jakožto jediný nepřítel lidstva bude jednou pro vždy poražen. Smrt je absolutní nespravedlnost, ke které se první lidská dvojice rozhodla sama, dala jí místo před absolutní spravedlností – právem Stvořitele rozhodovat o tom, co je pro nás správné a co ne. Pokud mi bude dáno se toho dožít, budu stejně jako ostatní přeživší velmi šťastný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tarzan

Konce otroctví a konzumu, tvorby kurvítek a ničení živ.prostředí.
Konce NWO a zbytečných válek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Cenobita

  1. chtěl bych se dožít úspěšné mise na Mars
  2. chtěl bych se dožít potvrzení života ve vesmíru kdekoli jinde než na Zemi, třeba na Europě, Marsu nebo jinde mimo solární systém
  3. chtěl bych se dožít možnosti přenosu lidského vědomí mimo biologické tělo na jinou technickou bázi
  4. chtěl bych se dožít možnosti léčby některých nyní neléčitelných chorob: rakovina HIV apod.
  5. možnosti podstatného prodloužení lidského života
  6. světového míru
  7. oddělení zrna od plev

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Průmyslového využití termonukleární fúze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Adam2

zombie apokalypsy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Kapitalismu aby nebyl smíchán s komunismen

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Roman: takhle by to nefungovalo. Smrt není nepřítelem (nejen) lidstva. Smrt je součástí života. Pokud by lidé neumírali, nesměli by se ani rodit. Veškerý vývoj či evoluce by byly zastaveny. Z lidstva by se stal zkamenělý model bez perspektivy.

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

smrt je kamarád

před 2717 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Psychotic

Mně tedy evoluce za smrt nestojí 🙂

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Kepler:
Takhle to totiž mělo původně fungovat. Dokonalí lidé měli přibývat a naplnit zemi, při tom o ni měli pečovat. To by ale neznamenalo, že by Stořitelovým záměrem, po tak úspěšném procesu, nebylo vytvoření podmínek pro život v další části vesmíru.. Vývoj by se tím rozhodně nezastavil.

Evoluce? Ta funguje snad jen v lidské fantazii, pokud té teorii chce člověk věřit. Tato teorie nepřipouští plánovitost a účel. Popírá hranice genetické dědičnosti, dobře známé (vědecky ověřené) biologicko-chemické zákonitosti. Charles Darvin ani neuvažoval o procesu replikace genetické informace v buňkách. Pokud by alespoň tato fakta vzal v úvahu, nikdy by své dílo nedokončil. Pochopil by velmi rychle, jak dalekosáhlé negativní důsledky to lidstvu v budoucnu přinese. Jenže.. stalo se.

Pokud nepřipustíme existenci Nejvyšší Inteligence, jsme odsouzeni k zániku stejně, jako ten zkamenělý model bez perspektivy.

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Psychotic

Vesmírný růžový jednorožec nás zachrání, neboj.

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Psychotic:
Já se obávám, pokud se lidé nevzpamatují, že jim ani ten „Vesmírný růžový jednorožec“ nepomůže.. :))

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Psychotic

Ale jo! Vesmírný růžový jednorožec nás miluje! Stačí věřit a budeš spasen!

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Tak mne ještě napadlo, že je v jedné moudré knize napsáno: „Víra bez skutků je mrtvá.“

..inu, pokud budu věřit tomu, že mne jídlo nasytí (zachová naživu) a já přes to nebudu jíst, zcela jistě zemřu :) Pouhá víra nikoho nezachrání.

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

A je to.. Celý svět se v … obrací :D

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Psychotic

Právě naopak, celý svět se obrací od p****e k logickému uvažování 🙂

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Vážně? Tak to bychom v globálu mohli očekávat samá pozitiva, na rozdíl od toho, jak se jeví situace :))

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Psychotic

Ale vůbec ne. Zatím nám prochu p****e zbývá. Ale měli bychom očekávat více pozitiv než v minulosti. A to platí. 🙂

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Já tedy nevím, kolik zbývá ostatním, ale ještě mám půlky obě :)) ..takže se budu těšit na vývoj událostí :)

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Psychotic

*trochu

před 2725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ještě jsem zapomněl, čeho bych se opravdu NECHTĚL dožít: dokonalé virtuální reality, jak píše Rokio. To by byl konec pidlivizace na Zemi. Srdečným pozdravům ze zeměkoule by byl konec.

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

žiaľ, treba počítať, ža možno sa aj toto dožijeme ešte za živa

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Abych taky jen nevyzvídal: má přání jsou z velké části totožná s těmi od Cenobity. K tomu přidám: potvrzení kontaktu s jinou civilizací – to by byla přímo revoluce v myšlení lidí. Dále úspěšné zvládnutí termonukleární fúze, tedy konečně očištění atmosféry. Zastavení drancování přírody a dosažení obnovitelného rozvoje. Podpora nejchudších zemí – především ve vzdělání lidí, aby sami přišli na to, jak si pomoci sami.

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

No ale podle Iva A. Bendy už kontakt s jinou civilizací byl navázán. 🙂 Říká se jim Andělé světla přišli tady s Pánem Ježíšem Kristem přesně jak Ježíš předpověděl. Jinak taky Jehova vojsk. Ti přišli dohlížet nad bezpečnosti lidí zde na Zemi a taky zvítězit nad smrtí. :D
P.S. Taky neřeším bysme, když jsem se ve škole učil by jsme (to je správně spisovně, kdežto bysme je hovorově 😉

před 2720 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

marci1, krásny sen, ale pokiaľ budú rozdiely medzi ľuďmi, pokiaľ sa budú pachtiť za mamonom, pokiaľ jeden bude chcieť mať viac než druhý, dovtedy nezanikne boj medzi ľuďmi, zostane len snom. Je to cesta na dlhú trať, ktorá prebieha už tisíce rokov a ďalšie ešte bude. Nie som pesimista, ale pozerám na svet očami človeka.

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Ale dožít bych se toho chtěla. 🙂

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Kepler, k dodatku v otázke:
pôvodný text: „Čeho by jste se chtěli dožít?“
opravený text: „Čeho byste se chtěli dožít?“

nie je ťažko priznať omyl, ale je ťažko v ňom žiť

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad led, děkuji.

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Omluva pro annas: od jisté doby si na to „byste“ dávám pozor, ale ne vždy se mi to podaří. V hlavní otázce jsem to přehlédl – pod svícnem tma. V tom doprovodném textu jsem už nechyboval. Pardon!

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Cenobita

Já to jako chybu neberu, píši to úplně stejně a vůbec mi to nevadí ani se to nechci odnaučit.

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Priznanie si chyby robí človeka.
Dávam virtuálny palček

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Chtěl bych bejt taky opravář jako annas.

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

Ty, kterej ses za celou dobu, co tu strašíš pod různými nicky, nenaučil psát ani „byste“ a mezery za čárkami?

před 2722 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

… aha, tak byste už ses naučil. Ale mezery za čárkami furt nic… přitom by stačilo v životě otevřít jedinou knihu.

před 2722 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kulpix

Opravář..... HAHAHAH…
Snad moderátor ne?

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

napíšte adminovi.

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

fgh: Proč si teda proti Clintonové, když se toho chceš dožít?

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Chtěl bych se dožít přírodního konce světa.

před 2727 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek