zjentek

Věřili byste, že se dožijete doby, kdy člověk se bude bát člověka?

Když je nás moc, tak si zákonitě musíme ubližovat. Pokud ne, ohrožujeme tak vlastní přežití. To jsem nikde nevyčetl. To tuším.

Odpovědi
hapiky

Spíše myslím, že ten co nebude v žádném klanu, bude ztracen.
Bylo předpovězeno, že se bratr postaví proti bratrovi … atd.
Nejhorší vývojový defekt lidstva je ohrožena vlastní vůle jednotlivce. (různé depky apod).
Je dokázané, že většina lidí se rodí s dobrou vůli.
Někteří se mění v hovada. (i proti své vůli).

da ny

Podobné časy už lidstvo opakovaně zažilo.
Věřím, že něco takového, půjde mimo mne. ;D (A této myšlence dávám sílu…)
Pokud přijmou lidé takovou „zákonitost“, budou a mohou se tak chovat. S ohledem na rozdílná náboženství ve světě, kulturu, smýšlení apod., by to nebylo nic úplně divného.
V tom je právě ta záludnost lidských negativních, pochybovačných myšlenek (a jejich případné přijetí). Tím si lidé lajnují svou budoucnost. Tím co přijmou, čemu se přizpůsobí, čemu věří, z čeho mají strach. To si přejí, to mohou očekávat, že přijde. Pochybnostmi a nedůvěrou „matou Vesmír“ (Boha) a pak přichází to, oč nestojí :)