dalie

Mám si zvolit VŠ obor účetnictví, ekonomika podniku, nebo management v podnikání? Jaký je rozdíl mezi dvěma posledními?

Jaký je rozdíl mezi dvěma posledními? S jakým oborem je lepší uplatnění? Jedná se o studium na VŠ. Co byste zvolili vy?

Odpovědi
Edison

Nemůžem vědět, co si máš zvolit. Ale poradit můžem: Když nevíš, tak snad raději nic. Jako budoucí student VŠ bys už v tomhle měla mít pořádek. A když si ještě jednou a pomalu přečteš jak se ty obory jmenují, mělo by Ti to být jasné. Pokud ne, tak se na jakoukoli VŠ snad raději vykašli.

Matthew

Úplně nejlepší by bylo navštívit Den otevřených dveří přímo na škole kde Vás dostatečně seznámí s oborem :)

Management v podnikání má za cíl připravit absolventy k výkonu povolání, při kterých budou řešit standardní manažerské úkoly na základní až střední úrovni řízení. Kde kromě základní oblasti ekonomiky a managementu jsou významně zastoupeny oblasti práva a informatiky.

Uplatnění po ukončení studia:

Absolvent najde velmi široké uplatnění na řadě pozic, kde je vyžadováno ekonomické vzdělání, ale plné uplatnění je předpokládáno až po získání specifických zkušeností.

Na příklad:

začínající podnikatel,
asistent/referent v administrativě,
projektový manažer,
obchodník,
marketingový nebo logistický pracovník,
účetní asistent

zdroj: https://www.vske­.cz/cz/zajemci-o-studium/bakalarske-programy/ekonomika-a-management/ma­nagement-v-podnikani

Zatímco Účetnictví, ekonomika podniku – Absolvent se uplatní v účetních a daňových útvarech podniků i nepodnikatelských institucí, zejména jde o výrobní a obchodní podniky, nevýrobní organizace a organizace státní správy a finanční instituce, v odborných ekonomických funkcích střední podnikové úrovně, v hospodářských komorách, podnikových sdruženích, ve státních institucích apod.

Pokud jste měla na střední škole účetnictví a bavilo vás, šáhl bych raději po něm. Máme v rodině jednoho účetního a je to slušně placený job. Nejdřív budete s velkou pravděpodobností začínat v nějaké firmě kde se můžete vypracovat na hlavní účetní nebo časem si založit vlastní podnikání. Ale není to žádný med, neustálá znalost daňových předpisů, které se často mění, odpovědnost za správné zaúčtování, DPHáčka, práce kterou si budete třeba brát i domů. Ale zase slušně placená práce :)