paul1

V jakých oborech má uplatnění absolvent studia informatiky?

Náš vnuk má zájem o uvedené studium a chtěl by vědět, kde všude, v jakých profesích je může uplatnit

Nejlepší odpověď
annas

Netušila jsem, že "studijní program informatika se nezabývá pouze fungováním moderních technologií, ale táhne se jako červená niť celou řadou vědních oborů od matematiky přes biologii až po sociologii. V čem jsou jednotlivé oblasti informatiky specifické?

  1. Matematicku informatika
  2. Aplikovaná i.
  3. Manažerská i.
  4. Informatika se zaměřením na vzdělávání
  5. Geoinformatika
  6. Bioinformatika a Chemoinformatika
  7. Informatika ve veřejné správě
  8. Propojení informatiky s ekonomií
  9. nformatika v cestovním ruchu
  10. Informatika ve spojení s dopravou

a další obory "
https://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/porovnani-oboru-informatika

Ať si vnuk dobře promyslí, které zaměření mu nejvíc bude vyhovovat a kde chce studovat.

Další odpovědi
Edison

Prakticky ve všech. Pokud bude pracovat s počítači, bude to o to lepší.