ShadyPony

Zvláštně „deformované“ nehty – poradíte, co mám s nimi dělat?

1.) Už další dobu mě trápí takové dá se říct vlnky na palcích na rukou. Nehet se (v té růžové části) jakoby propadá a zase vrací nahoru a tvoří jakési vlnky vždycky mám 3 na jednom nehtu a na tom odrostlém nehtu nic není. Co je to a co mám dělat proti tomu?
2.) Tohle se týká jen pár mých nehtů. Vždycky když jsou trošku delšího vzrůstu úplně konečky odrostlých nehtů se jakoby zkroutí směrem vzhůru. Nejde to poznat na pohled, ale hmatně už ano. Na umývání nádobí nosím rukavice. Tyto nehty si po každé zastřihávám, lakuji je, ale opakuje se to. Co je to?
3.) Znáte nějaké přípravky na vysušené nehty? Když si mažu ruce Niveou a s nimi pak i nehty. Zdají se mi po tom být takové suché. Co mám dělat?
Byla bych ráda, kdyby jste mi zodpověděli všechny mé otázky a předem za každou odpověď děkuji.

Odpovědi
pucipuci

Moc asi nepomohu,ale mi se vlnky dělaly,když jsem byl dlouhodobě ve stresu + špatná životospráva,takže pokud jste happy a nemůže to být z práce. Zašel bych na kožní nebo k obvodnímu,aby udělal krevní rozbor,na vitaminy a minerály.Sestřenice strašně trpěla na lámavosti nehtů a ji poradili v lékarně obyčejný dětský olejíček,ale pravidelně.

bolak

Proč s tím nedojdeš na kožní? To je jejich obor, těžko ti někdo tady poradí líp..

Norei

Je třeba doplňovat vitamíny, zejména skupinu B. Mimo to doporučuji speciální regenerační „lak“ na nehty zde: http://www.lr-czech.com/billi­onnails