Avatar uživatele
anonym

ztráta výhody splátek

Mohl by mi někdo vysvětlit,co to přesně pro mě znamená.??Když v rozsudku,který ještě nenabyl právní moci,je uvedeno,že otec je povinen dlužné výživné(bylo mu vyměřeno zpětně) splácet po 1000,-kč měsíčně spolu s běžným výživným k rukám matky počínaje měsícem únorem 2010 pod ztrátou výhody splátek. S tím,že pokud by otec splátku nezaplatil,může matka požadovat doplacení celého zbývajícího dluhu najednou,nejpozději však do termínu následující splátky.Tak jak to je,měl to už od února splácet,nebo měl čekat do nabytí právní moci. U dalšího dlužného výživného,má vysloveně uvedeno,že ho má zaplati do tří měsíců od nabytí právní moci,ale tady to tak napsané není.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878 před 4304 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Miroslavovu odpověď bych doplnil o konkrétní čísla a termíny:

Až tento rozsudek nabyde právní moci (což nastane do 15 dní - když se ani jeden z účastníků řízení neodvolá), tak bude otec muset platit takto:

1) do konce dubna musí zaplatit:
a) 3.000 Kč (3x splátka za 02-04/2010)
b) běžné výživné

2) každý další měsíc musí platit běžné výživné + 1.000 Kč

3) pokud otec byť jen jednou nezaplatí splátku 1.000 Kč, tak jste oprávněna požadovat jednorázové doplacení celého dluhu na výživném, které bylo vyměřeno zpětně

4) pokud toto jednorázové doplacení celého dluhu otec nedodrží, tak bude mít velký problém..., řekl bych že mu bude reálně hrozit trestní stíhání pro zanedbání poviiné výživy (§ 196 TZ)

5) teoretický případ, že by otec neplatil běžné výživné vůbec neřeším, snad není takový hazardér...

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Ztráta výhody splátek je to, že pokud nedodrží nějakou splátku, musí zaplatit celý zbytek najednou. já bych si s tím hlavu nelámal, obecně platí až po nabytí právní moci a tak bych to bral. Tak kde je uvedeno něco jiného (do tří měsíců....) tam bych postupoval podle rozsudku, ale jinak až po nabytí pr. moci.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony