Sneznice

Poradíte, jak vyřešit problém s doplatkem výživného podle popisu v doplnění?

Nabyti pravni moci rozsudku o zvysenem vyzivnem

Soud rozhodl o zvyseni vyzivneho na syna zpetne. Ke dni rozsudku soud vypocital dluh, soud probehl jiz 8. 11. Nyni jsme ve fazi, kdy cekam, az dobehne lhuta na odvolani a rozsudek nabyde pravni moci. Dluh ma expartner uhradit do 60 dnu od nabyti pravni moci, nicmene zvysene vyzivne ani po 2 mesicich nezacal platit, tim padem dluh narusta, u soudu byl pritomen a rozsudek je mu znam. Obavam se dalsich tahanic, synovi navic bude v dubnu 18 a pocitam, ze on na otci nebude nic vymahat. Muzu neco podniknout jiz nyni?

Nejlepší odpověď
ivzez

Něco podniknout budete moci, až rozudek nabyde právní moci.
(Dokud rozsudek není pravomocný, nelze nic vymáhat.)