Kolik dní trvá od vydání rozsudku až po nabytí pr.moci, bez odvolání?

Přeji dobrý den, v květnu byl vydán rozsudek o výši zvýšeného výživného,dnes je 5.9. a mně dosud nebylo od soudu nic doručeno.Je tato doba pro doručování běžná?Jak mám dále pokračovat? Děkuji

Nejlepší odpověď
atriplex

Ano, je to běžné. Klidně si na soud zavolejte a informujte se. Jinak se nejprve musí rozsudek napsat, pak se musí rozeslat stranám a až když si nepodají odvolání, pak teprve bude vyznačeno nabytí právní moci.

Pokud tedy máte doma rozsudek, klidně se může stát, že již nabyl právní moci. Pro razítko právní moci si však musíte na soud zajít sama.

Pokud se obě strany v jednací síni zřekly odvolání, pak vám soud zašle rozsudek i s razítkem právní moci.

Zcela jistě víte název soudu, který rozhodnutí vydal a jistě víte i spisovou značku. V internetovém odkazu lehle zjistíte, v jakém stavu se váš případ nachází.

Zdroj: http://infosou­d.justice.cz/In­foSoud/public/se­arch.jsp