Hurvajsek

Ztratil jsem ŘP a mezitím se mi dělá digitální karta, bude to problém? Vydají ŘP se stejným číslem jako minule?

Ahoj!

Mám menší zádrhel, ztratil jsem ŘP a mezitím se mi dělá digitální karta, bude to problém? Vydají ŘP se stejným číslem jako minule? Nebo si budu muset všechny doklady dělat znovu?

Děkuji.

Odpovědi
JájsemRaibek

Se stejným číslem určitě ne.

Arne1

Žádný osobní doklad se nedělá v kopii – je to z bezpečnostních důvodů, tan původní by se nedal „zneplatnit“. Takže nový musí mít nové číslo.

Nepochopil jsem, čemu říkáš „digitální karta“. Můžeš to přeložit do obvyklých pojmů?

A jak podle tebe souvisí číslo řidičáku s ostatními doklady ? Jednotlivé doklady jsou nezávislé – když ztratíš řidičák, tak to například na cestovní pas nemá vliv.

Hurvajsek

@Arne 1

Myslím tím digitální kartu do tachografu. Když se vydává DK, tak číslo na ní, je stejné jako na ŘP. Takže v případě, když si budu žádat o nový ŘP budu muset i o novou DK ?

JájsemRaibek

Je možné, že číslo do ní nahrajou z nového ŘP.