dudu

Ztotožnili byste se s postupem, který míní přijmout kyperská vláda?

Nelze vyloučit, že kvůli neschopnosti a nepřínosným půtkám politiků časem nastane situace, kdy též naše vláda zdejším střadatelům bude nucena, stejně jako dnes na Kypru vydat toto prohlášení:

  • ač neradi, jsme okolnostmi nuceni všem sdělit, že s účinností od prvého srpence Vám zdaníme – znárodníme cca 80% všech vkladů u bank přesahujících 2,5 milionu českých korun.

Sice se jedná o hypotetickou úvahu, ale jak byste asi na tento fakt reagovali a kam započali honem přesouvat svoje úspory přesahující vyhlášenou limitu?
Doplňuji:
Reakcí zúčastněných jsem popravdě malinko překvapen. Očekával jsem odezvu v podobě „dudu se nám nejšpíše zbláznil“, přece kdo ze zde oslovených má momentálně u našich bank vklady vyšší, než 2,5 milionu. Tvoje starosti na naši hlavu, dědku bláznivá.
A ejhle, buď bylo zadání špatně formulováno, nebo notná část zde hlasitě plačících by posléze musela patřičně reagovat a svůj majeteček hledět někam zavčas rychle ulít. Pravda asi bude spíše taková, že obdobné hrátky a kombinace přesahují rámec starostí běžného našince a účastníka zdejších stránek. Pak všem sory.

Nejlepší odpověď
anonym

Dudu, na téhle záležitosti je nejvíc mrzuté, že nejvyšší vklady budou pravděpodobně v bankách, kde jim zdanění hrozit nebude (Kajmanské ostrovy, Švýcarsko, Londýn aj.) Ještě před zveřejněním oficiálního stanoviska naší vlády by určitě došlo k horečnatému přesouvaní financí do daňových rájů a dopad tohoto opatření by jako vždy zůstal na bedrech občanů, čili „daňových poplatníků“. A my „poplatníci“ umíme pěkně nadávat, takže bychom si zanadávali na všechno a na všechny a někteří bychom šli hořkou slinu zalít do hospody trochou něčeho, co přináší alespoň částečné zapomnění. Nejvhodnější je asi Bylinná hořká, abychom neměli problémy takové jobovky strávit. Takže kdyby náhodou spadla její cena, je třeba mít se hodně na pozoru.
Nakonec bychom si uvědoměle přiznali, že jsme si dovolili z našich mizerných platů něco neodpustitelného, t.j. „mít úspory“. A taková drzost se musí zákonitě potrestat.
Můžeme se dočkat téhož, také žijeme z dluhů.
Jen si myslím, že kyperská vláda nemá žádnou volbu. Nic jiného jí zřejmě nezbývá.

Další odpovědi
mosoj

Tak za prvé. Jedná se o jednu banku. Podmínky jsou všude stejné . Vklady jsou pojištěny pouze do určité výše. Ne nehrozí to u nás. Hrozí to v celé EÚ.
Doufám že v Laiky mají také něco naši tuneláři.
Doplňuji:
I čeští „zbohatlíci“ tam peníze měli. Ale pobočky kyperských bank v Londýně neměly zavřeno jako na Kypru, tak už je možná spolu s Rusy atd. vyzvedli.

huxa

Tak, jako reagovali na Kypru

odpomass

To není znárodnění, ale daň týkající se jen určité skupiny lidí, a má racionální podklad, takže bych s tím problém neměla…
Doplňuji:
Jinak se to tam zpětně řeší i u lidí, kteří se snažili poslat si finance na konta do ciziny, takže daně se nevyhnou…

jirkajirka

Myslím si,že je lepší koupit,nemovi­tosti,byty,po­zemky a následně pronajímat.Prodat mužu kdykoliv. A až půjdu do důchodu nebudu mít starosti o peníze.

Mc Merkurion

to je mi fuk,ale mohli by mi znárodnit půjčku a klidně i 100%,ale stačí i 50%