FlAsh_7

Zní MP3 nebo bezztrátové soubory lépe na CD? Proč?

Odpovědi
Alesh

MP3 je ztrátová komprese, zrovna tak i CD. Bezztrátové soubory budou kvalitnější pouze v případě, že budou grabbnuté z analogového záznamu, tedy např. gramodesky.

Dochy

Souhlas s Cochee. CDDA je nekomprimovaný, co se Ti může nelíbit je způsob vzorkování. (2× 16b 44.1kHz).
Na co se vlastně ptáš? Resp. co přesně Tě zajímá?

cochee

CD není ztrátová komprese – datový tok na CD není komprimován vůbec, nemůže být tudíž komprimován ztrátově. O kvalitě zdroje zvuku užitého ke grabování se dá s úspěchem polemizovat v tom smyslu, že každý má své pro a proti, počet oněch „pro“ však převažuje na straně digitálního záznamu, tedy CD-DA. Tolik k odpovědi Aleshe. Otázku si však „podám“ také: „znějí lépe na CD“ … lépe než kde?