FreddieR

Znáte zajímavé otázky, které můžu pokládat někomu, kdo má motorku?

Kamarád si koupil motorku. Myslím, že to je Honda VT 600 Shadow nebo tak nějak se to jmenuje. Já o motorkách nevím vůbec nic, ale rád bych s kamarádem navázal duchaplnou konverzaci, ale žádné zajímavé otázky ohledně motorky mě nenapadají. Poradíte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
nyjono

Když to je kamarád, určitě máte nêjaké společné zájmy o kterých můžete mluvit.
Není potřeba se nutit do konverzace, která tě nebaví na téma o kterém nic nevíš.

Další odpovědi
autacek

Normálně se ho zeptej, jaký to má obsah, jak rychle to jezdí a jestli tě sveze.

No a pak se budete bavit o tom, kde si převlíct spoďáry, či tak :)

ivzez

Chcete-li s kamarádem hovořit o něčem,
o čem zatím nic nevíte, bude potřeba si o tom něco zjistit.
Najít si informace a číst, číst a ještě jednou číst.

Až budete mít obecnou představu o motorkách,
můžete se zaměřit na konkrétní.

A teprve potom přijde čas se kamaráda na něco zeptat,
Protože teprve potom budete tušit, o čem mluví.

Jestli Vám tu někdo poradí pár otázek a Vy je použijete,
aniž byste rozuměl/věděl, na co se ptáte, pozná kamarád,
že se ptáte jenom „ze zdvořilosti“ a spíše ho naštvete.

Výše uvedené platí pro případ, že Vás motorky aspoň trochu zajímají.
Jestli ne, dejte radši přednost tématům, která zajímají oba dva.

klumprt

Mně se vždycky ptají, jaký má moje motorka výkon. A já jak jsem blbej na čísla, tak nikdy nejsem schopen odpovědět. Musím se podívat do techničáku. Takže tuto otázku nemám moc rád… 🙂

Klaproth

Zeptej se ho, zda už spolknul brouka. Mě to postihlo hned při první jízdě na mém novém motocyklu ČZ 472.

dubraro

Kdy to naposled položil. (=spadl, havaroval)

Mc Merkurion

… jo, zeptej se, kde má rezervu, pak to pochopí, a bude se bavit o holkách … vlastní zkušenost (dodnes mi to neřekl) …