MadAnnie

Znáte slovo gramatika?

Přijde mi, že spousta lidí na odpovědích neví co to slovo znamená. Myslím si to sama??? Vždyť některé věci úplně bijí do očí!!!

Jsou slova, ve kterým se může člověk splést, ale…

Já osobně si otázky i odpovědi po sobě přečtu, abych nevypustila nějaký blud. Tak mě zajímá jestli si to taky po sobě čtete nebo je Vám to jedno. 🙂
Doplňuji:
Britetka10 – některé věci se musejí neustále opakovat, aby si to ti lidi uvědomili.

A příště tam dej víc vykřičníků, ono to má potom větší důraz !!!!!!!!!

Nejlepší odpověď
www

Tak cosi mně to říká, ale ti co ji nezvládají, mohou po sobě číst třeba 100× 😁.
Ano, je to občas děs.

Další odpovědi
quentos

jj, věci si po sobě čtu. Ovšem větší tragédií než gramatika je, když lidi neumějí pravopis…

zzzzz

Já jsem dyslektik a dysgrafik, tak se Vám předem za případné chyby omlouvám. Ono, když si člověk musí v každém slově písmenka přepočítat, tak už mu moc času na gramatiku nezůstane.

ondra07

Vždycky si po sobě čtu, co napíšu. Přijde mi to divné, když někdo píše bez diakritiky a ještě třeba nedodržuje pravopis apod… :)
Už jsem si na to i zvykl (psát čárky..) a někdy to má i jiný význam, když v té větě chybí třeba čárka. A samozřejmě, občas se stane chyba, každý chybuje. Ale snažím se nechybovat. :)

mosoj

Fyziku, matematiku, chemii umíš ?

Nápodobně !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kolik je tě let? Víš kolikrát se změnila pravidla pravopisu ?
Doplňuji:
Ke gramatice také patří sloh ( schopnost se vyjadřovat). Ten u tebe moc nevidím.

anonym

To asi bude pravda jen zčásti. Najdou se totiž i lidé, kteří prostě mají poruchu vnímání a nemusí chyby po sobě vidět. Někde je to o neznalosti gramatiky, někde o tom, že občas ujede něco i člověku, který s tím nikdy neměl problémy, aby napsal správně jakkoliv dlouhý text. Taky občas zírám, když odkliknu odpověď, že tam mám chybu. Budeš se divit, ale já to po sobě opravdu čtu.
Měla bych to na co svádět, když mi chyba uteče, ale beru to za vlastní selhání.

briketka10

mimochodem toto se tu již několikrát řešilo viz modrá lišta nahoře, psaní tvrdých a měkkých i/y a pravopis taky..
pro příště !!
Doplňuji:
www.odpovedi.cz/o­tazky/spisovne-nespisovne

jo jo těch vykřičníků příště přidám víc..

Illines

Nekterym nejde cesky jazyk?Ale muze byt dobry matematik?Ci jine prednosti,ze?

terry

Jj. Vadí mi to. I když se taky občas přehmátnu, nebo něco zvořu. A pak, třeba v anketě, již není možnost překlep opravit :(.
A je úsměvné, že tu odpovídají a palcují souhlas i ti, kteří v pravopise a třeba interpunkci také tápou. Nebo na to kašlou :).

aramah

MadAnnie zbytečně trpíš,inteligentní člověk to snad přečte i stěmi chybami.
A když někoho bolí z toho oči,nebo se mu hrůzou ježí vlasy,je mi to líto ale lepší to už nebude…

PS: I když si to přečtu stokrát je to houby platné…
Tak trocha respektu ke stáří ju?

Michal Kole

Když se píše rychle tak ten Enter pro odeslání se stiskne rychleji, než si člověk uvědomí, že by si to měl přečíst.

Od toho by měli bžt v prohlížečích kontrolory pravopisu, aby nemusel člověk na všechno myslet a mohl se soustřdit na to co chce říci.

pusinka50

Když už tedy jsme u té gramatiky, zkuste se naučit ti, co to nepíší, že místo aby jsme, aby jsem, aby jste…psali abychom , abych, abyste, to už mě tu několikrát praštilo přes nos