Speed77

Znáte nějaké nástroje na zviditelnění rozmazaného obsahu fotek a videí?

Ne přímo na nějaké šmouhy zcela v pozadí fotek/videí, to by snad ani nešlo zviditelnit, ale spíš takové věci, které se ve videích mihnou, například knihy, u kterých ale nejdou přečíst názvy.
Zkrátka nějaký nástroj, aplikace na zaostření fotek nebo videí.

Odpovědi
Dochy

Jsou různé nástroje… V běžných editorech bývají různé filtry „zaostření“, které se o to více či méně úspěšně snaží. Na škole v MatLabu jsme dělali pokusy se zaostřením uměle rozostřeného snímku… Nejdříve se analýzou obrazu zjistila matice popisující ten proces rozostření a pak další funkce se pokusila provést obrácenou operaci (tuším že se tomu říkalo dekonvoluce). Ovšem není to dokonalé, někdy to pomůže, jindy ne. V každém případě na začátku musíš mít nějakou informaci, abys to „zaostření“ mohl provést. Takže pokud například, bude snímek focen tak, že bude vycházet výška toho textu na 2 pixly, pak tam zkrátka ta informace nebude. Pokud snímek bude uložen se ztrátovou kompresí, pak tam budou chybět právě ty podrobnosti skryté víceméně v šumu a pro to zaostření podstatné – takže nejspíš budeš zas nahranej.

dr.luha

Avidemux má několik filtrů na zaostření obrazu videa. Když je potřeba, tak to tam nastavím. A fotky umí zaostřit jakýkoliv fotoeditor.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.