Avatar uživatele
Speed77

Znáte nějaké nástroje na zviditelnění rozmazaného obsahu fotek a videí?

Ne přímo na nějaké šmouhy zcela v pozadí fotek/videí, to by snad ani nešlo zviditelnit, ale spíš takové věci, které se ve videích mihnou, například knihy, u kterých ale nejdou přečíst názvy.
Zkrátka nějaký nástroj, aplikace na zaostření fotek nebo videí.

Zajímavá 0 před 7 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Jsou různé nástroje... V běžných editorech bývají různé filtry "zaostření", které se o to více či méně úspěšně snaží. Na škole v MatLabu jsme dělali pokusy se zaostřením uměle rozostřeného snímku... Nejdříve se analýzou obrazu zjistila matice popisující ten proces rozostření a pak další funkce se pokusila provést obrácenou operaci (tuším že se tomu říkalo dekonvoluce). Ovšem není to dokonalé, někdy to pomůže, jindy ne. V každém případě na začátku musíš mít nějakou informaci, abys to "zaostření" mohl provést. Takže pokud například, bude snímek focen tak, že bude vycházet výška toho textu na 2 pixly, pak tam zkrátka ta informace nebude. Pokud snímek bude uložen se ztrátovou kompresí, pak tam budou chybět právě ty podrobnosti skryté víceméně v šumu a pro to zaostření podstatné - takže nejspíš budeš zas nahranej.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dr.luha

Avidemux má několik filtrů na zaostření obrazu videa. Když je potřeba, tak to tam nastavím. A fotky umí zaostřit jakýkoliv fotoeditor.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet