michalds

Znáte lepší koeficient, než je BMI?

Znáte vzoreček, který by měl lepší vypovídací hodnotu, než výše zmíněný BMI?

Nejlepší odpověď
marci1

Obvod pasu: 🙂
http://www.vim­cojim.cz/maga­zin/clanky/o-zdravi/Hubnete-Misto-vahy-vsadte-na-metr!__s10012x­7787.html

Další odpovědi
Kepler

Možná BMI zohledňující i věk špeka, je poněkud milosrdnější. https://www.bez­hladoveni.cz/kon­zultace/bmi-kalkulacka/?ut­m_source=sklik&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=SE_BMI
Ale vůbec žádný index nezmiňuje výhody. Třebaže se líp plave přes La Manche. No, dělají se kolem mastná kola, no a?

iceT

Z výšky člověka v centimetrech odečtu 100 a výsledek je ideální váha. Samozřejmě, že u mužů se odečítá jiné číslo, myslím 90. Takhle nám to kdysi říkali ve škole.

klumprt

Ne, ale znám někoho, kdo ho má lepší. 🙂

mosoj

BMI není koeficient !!!! ale index!! Vééélký rozdíl.

led

iceT, ten posun v prepočte podľa mužov vznikol na základe „domýšlivosti mužů“,
oni (muži) tvrdili že ten rozdiel vznikol „väčším rozumom“.
Nebojte sa.
my (ženy) vieme, že to nie je pravda, ten pôvod zmeny koeficientu zo 100 na 90, je v oblasti brucha.

Kajoch

To iceT:tahle metoda je ovšem velmi závislá na věku člověka!:)

iceT

To je možná pravda, ale na to se v otázce nikdo neptal.
Podle je mě je to stejně blbost, měřit se nějakým BMI. Se podívám a vidím, kromě toho i štíhlí lidé mají viscerální tuk a můžou podle BMI vypadat štíhle.