annas

Znáte historii vzniku pojmenování Petrovy kameny?

Dnes rovněž slaví výročí narození (28. 8. 1895) český spisovatel Václav Kaplický. Znáte jeho historické dílo, které zfilmoval režisér Otakar Vávra? Jaký vztah má román k položené otázce?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Jde o dílo Kladivo na čarodejnice.
Petrovy kameny byly považovány za místo čarodejnických sle­tů.

Jaký vztah má román k Petrovým kamenům?
Oběti Bobliga byly mučením donuceny přiznat se, že se na Petrových kamenech scházely, nejen ženy, ale třeba právě i děkan Lautner…

Historii jsem si už ale musela vygooglovat:
Podle pověsti dostaly Petrovy kameny jméno po mladém kováři, který se zde ukryl se svou dívkou, dcerou správce sovineckého panství, když prchal před jejím otcem.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pe­trovy_kameny

Další odpovědi
oo

Podle pověsti dostaly Petrovy kameny jméno po mladém kováři, který se zde ukryl se svou dívkou, dcerou správce sovineckého panství, když prchal před jejím otcem.