Znáte důvod,proč stromům žloutne listí?

A pak opadá?
Argument,že je podzim je sice pravdivý,ale.­........
Doplňuji:
Mechanizmus,jak to funguje.
To se ten chlorofyl vypaří?

Nejlepší odpověď
annas

Sezónní shazování listí je ovládáno kombinací krátkého dne a nízkých teplot. Když poměr denního světla, tmy a chladu dosáhne kritického bodu, odpoví na to typický širokolistý strom vytvořením přehrádky zvláštních korkových buněk v místech, kde je řapík listu připojen k větvi. List pak pomalu odumírá, protože byl izolován od cévních svazků. Spoj se oslabuje, až list ze stromu spadne. Drobnou jizvu, která zůstala po opadu listu, zacelí další vrstva specializovaných buněk : ta chrání strom proti ztrátě vlhkosti a proti vniknutí hub. Když začnou být listy ochuzovány o živiny a vlhkost, přestanou tvořit zelené chlorofylové barvivo. Starý chlorofyl se rozpadá a zelená barva mizí. Začíná převládat barvivo žluté a oranžové, jež je přítomné neustále, ale je doposud maskované chlorofylem. Mohou se objevit i barvy červené a nachové. Ty vznikají díky sérii chemických reakcí, jichž se účastní cukry, které se v listu tvoří za nočního chladu.

Podle odborníků z poradny Veronica.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:pxe­i4lcY0qQJ:www­.veronica.cz/%3Fid%3D­12%26i%3D45+pro%C4%8D+o­pad%C3%A1+lis­t%C3%AD&cd=7&hl=cs&ct=cl­nk&gl=cz

Další odpovědi
hanulka11

Název posledního podzimního měsíce jasně označuje nepřehlédnutelný jev – padání listí ze stromů a keřů. Pravda ale je, že listí nepadá až v listopadu, nebo již v listopadu nepadá a nebo nepadá vůbec.

Zdroj: http://www.pri­roda.cz/clanky­.php?detail=468

9 řemesel

A proč na jaře je zelené?? Myslím tak 6 třída ZŠ.Co takhle chlorofyl.