Avatar uživatele
annas

Zná někdo z vás úsloví „Je chytrý jako Bonelova(y) opice“?

Nikdy jsem toto spojení neslyšela, původ nenašla. Nevím, ke komu nebo k čemu se výraz „Bonelova(y)“ vztahuje. Našla jsem, že existuje i bonelova matrace, firma Bonella, ale to jsou nová pojmenování. Úsloví má být staré …

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 17Pro koho je otázka zajímavá? vagra, anonym, manon, kapka, Andělé, johana 56, fcoop, Pájo, redy, Damiana, briketka10, Illines, zzzzz, anonym, anonym, Sarrow, gagaga před 4164 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

Já teda jen námět k zamyšlení – není to zkomolenina vycházející ze jména Boulle – (Pierre Boulle, autor knihy Planeta opic)? :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

Chytrý(á) jak vopice – běžné-
Bonelova(á) opice – Pružinová houpačka – Opice oboustranná. 15 400 – 16 730 … Matrace je vyrobena z bonelových pružin vyrobených u velmi kvalitních drátů s průměrem 2,2mm.

http://houpac­ky.heureka.cz/pru­zinova-houpacka-opice-oboustranna/

Má to háček – tahle „opice“ asi nebude nejchytřejší.
Pokud to není myšleno opačně.
Tedy – že dotyčný(á) je asi tak chytrý,jako --------dejme tomu-----plechovka.
Nebo skutečně existují živé,Bonelyho opice,ale nejdou najít.
Tak nějak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pehosam

To říkal můj otec, ročník 1927, když chtěl vyjádřit mimořádnou tupost myšlení.
Co asi vymyslí opice, která jenom skáče? Byl z vesnice na Hané, která se připojila k Olomouci. Dnes je tam vlakové nádraží.

Avatar uživatele
Cenobita

fcoop: trefil hřebíček na hlavičku. Bonelová opice je pružinová houpačka, říkat někomu, že je chytrý jako bonelová opice, je mu jinými slovy říkat: jsi chytrý jak koupací koník. naposledy toto úsloví říkala moje babička někdy v letech 1964 až 1975, ale úsloví bude nejspíš o hodně starší, užíváno na centrální Hané.

před 2771 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek